Кафе муабет

Антониа Гиговска за бременоста: Кој вели дека 22 години се малку за да станеш мајка?

Таа со нетрпение го чека синчето...

Македонската пејачка, Антониа Гиговска е бремена и со нетрпение го очекува моментот кога ќе стане мајка. На барање на нејзините фанови, таа и нејзиниот партнер неодамна го открија и полот на бебето па така со низа фотографии јавноста дозна дека парот очекува момче.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

„Нашиот неодолив капетан е на пат. Едвај чекаме да те запознаеме“ – напиша Антониа во описот на фотографиите кои ги сподели на Инстарам.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

Да потсетиме, Антониа токму на нејзиниот роденден ја сподели веста дека го кажала судбоносното ,,да’’, истовремено споделувајќи и дека е бремена.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

,,Малечко мое, отсега секој мој роденден ќе го славиме заедно.’’ – напиша Гиговска под фотографиите кои ги објави тогаш на Инстаграм.

фото архива

Неодамна еден од фановите и постави прашање на пејачката а таа откри зошто решила да се оствари во улога на мајка на 22 години.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

Зошто се одлучи да станеш мајка на толку малку години? гласеше прањањето до пејачката, на кое таа одговори:

-Јас одсекогаш сакав да сум млада мајка и кога некоја девојка би ме прашала што мислам на темата ќе и кажам дека нема нешто поубаво од тоа да бидеш мајка на млади години.

Фото инстаграм/Антониа Гиговска

Имаш и трпение и живци а и бременоста е 99% без никаков ризик отколку на постари години. А и зошто такво размислување дека 22-23 години се малку години за да станеш мајка? Мислам дека само ние на Балканот сме со такви размислувања. Напротив… Ќе имам време и з амене, и за моето бебе и за кариера, ќе можам побрзо да си го вратам телото во онаа форма во која што бев и ред други работи. А најважно од се е што ќе си имам најдобар другар кога ќе имам 40!, напиша Гиговска.

фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close