Кафе муабет

Андрија Милошевиќ сподели убави вести: Актерот го откри полот на бебето- еве кое име го одбраа, ќе се воодушевите!

Ситно бројат до приновата...

Актерската двојка Александра Томиќ и Андрија Милошевиќ со нетрпение го очекуваат раѓањето на своето прво дете.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Тие се пресреќни што доаѓа засилување во нивното семејство, а досега успеаја да ја сокријат информацијата за полот на бебето но и за името.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Во ниту еден момент не го криевме полот на бебето, само немавме желба или потреба да ја информираме јавноста за сите детали. Го чекаме синот Реља. Неговото име го даде еден од моите најдобри другарите, Стеван, со кој одев во прво одделение во далечната 1990 година и денес сме неразделни, па името што го даде на нашиот син е уште поубаво“, изјави Сандра за „Стори“, а Андрија откри дека е особено среќен што во семејството доаѓа принова.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

“Би сакал да имам ќерка и син. Да се ​​радувам на нов живот, тоа е нешто најсвето под ова небо. Тоа го бара секој добар човек. Имам чувство како кога сонцето изгрева пред зори, па помислуваш: Боже, колку е убаво“, изјави актерот кој не криеше колку сака да стане татко.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Инаку за денот на вљубените Андрија Милошевиќ и неговата девојка, актерката Александра Томиќ објавија фотографии кои ги објавија разнежнија многумина.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Имено, актерот на својот Инстаграм профил објави две фотографии со убав опис.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

-Ја носам на ручек, а таа одма сака да се бакнува, напиша познатиот актер кој на Инстаграм го следат над 900 илјади луѓе.

фото принтскрин

Фотографијата за 2 часа собра речиси 100.000 лајкови, а свои коментари оставија и многу познати личности како Александар Радојичиќ, Наташа Беквалац, Маријана Батиниќ, а најмногу лајкови собра коментарот на неговиот колега Енис Беслагиќ кој напиша „Машалах“.

фото принтскрин

За потсетување, неодамна актерската двојка Андрија Милошевиќ и Александра Томиќ гостуваа во емисијата „Сè на сè“ и по тој повод пред водителката Марија Килибарда, открија како се подготвуваат за доаѓањето на првото дете.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Александра треба да се породи за еден месец, а според нејзиниот партнер, не само што не е трудница со барања, туку херојски ја поднесува бременоста.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Актерката откри дека мора особено да внимава на калориите поради гестациски дијабет кој се појавил за време на бременоста…

фото принтскрин

“Морам да се грижам за калориите. Затоа што добив гестациски дијабетес за време на бременоста, кој се надевам дека е привремен. Велат дека тоа е честа појава. Не би сакала да правам врева околу тоа. Но, треба да се грижите за внесот на јаглени хидрати, да се намали малку. Значи морам да внимавам за да се чувствувам добро. Затоа што носам џин. Јас сум мала жена и дури сега ако не се грижев за храната, веројатно би било екстра тешко. По породувањето морам брзо да се вратам на штиците“, изјави Александра.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close