Кафе муабет

Ана Бекута непрепознатлива: Оваа трансформација на пејачката ќе ве шокира- изгледа 10 години помладо!

Стана црвенокоса...

Снимањето на новата сезона на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ е во тек, а во студиото во Кошутњак дојдоа и членовите на жирито кои годинава останаа непроменети.

фото инстаграм,/Ана Бекута

-Што се однесува до тоа каде ќе се емитуваме, тоа го одлучуваат исклучиво новите сопственици и јас веќе немам ништо со тоа. Нема да има промена во составот на жирито, сите сме тука како и лани. Поздрав од сончевата Опатија – изјави неодамна Поповиќ за „Блиц“.

фото инстаграм,/Ана Бекута

Жирито, кое минатата година работеше со кандидатите и ги освои срцата на публиката, и овој пат ќе ги заземе своите места.

фото инстаграм,/Ана Бекута

Цеца Ражнатовиќ, Ана Бекута, Вики Миљковиќ, Марија Шерифовиќ, Снежана Ѓуришиќ, Ѓорѓе Давид и Драган Стојковиќ -Босанац како и досега ќе изберат нова музичка ѕвезда.

фото инстаграм,/Ана Бекута

Несомнено најголемо внимание привлече пејачката Ана Бекута со промената на имиџот.

фото инстаграм,/Ана Бекута

Фолк дивата пристигна во портокалова креација, а целиот аутфит го комплетираше нејзината нова боја на коса.

фото принтскрин

Коментарите за нејзиниот изглед се нижеа а многумина велат дека никогаш не изгледала подобро.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Да потсетиме, пејачката Ана Бекута се уште е во жалост за невенчаниот сопруг Милутин Мркоњиќ, кој почина во ноември минатата година, па не даде изјави за новинарите.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Таа само накратко на својот Инстаграм профил напиша дека започнало снимањето на новата сезона и дека наредниот период ќе работи на барање нови ѕвезди.

фото инстаграм,/Ана Бекута

-Почнавме да бараме нови ѕвезди на Гранд, а некое внатрешно чувство ми кажува дека ќе најдеме Ѕвездетина. Со нетрпение ги очекувам новите бои на гласот, новите бои на небото и новите бои на есента, напиша во описот на фотографијата која ја сподели!

фото инстаграм,/Ана Бекута

Имено може да се забележи дека Ана е црвенокоса а за промената доби многу комплименти од своите обожаватели но и колеги меѓу кои Драгана Мирковиќ и Милица Тодоровиќ кои го пофалија ова нејзино издание.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Ја спречи свадбата на синот!

Синот на Ана Бекута, Игор, непосредно пред смртта на емотивниот партнер на пејачката, политичарот Милутин Мркоњиќ, се сврши со новата избраничка Тамара Виденовиќ од Ниш, а несреќната околност го спречи заљубениот пар да направи голема прослава.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Една од омилените пејачки останува на ставот дека не сака јавно да се експонира, дава интервјуа и гостувања додека не помине една година од смр-тта на Милутин.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Таа ретко настапува, а на прославите била во придружба само со многу блиски пријатели, па не е изненадување што не сака ни да слушне за свадбените веселби, пренесува „Папарацо“.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

-Знае и тој каков е ставот на Ана до 27 ноември кога ќе помине една година од смр-тта на Мрка, а тој повторно инсистира да се жени. Ана се налутила што дури и рекол такво нешто. Му се заканувала да не прави глупости и тајно да се жени, бидејќи нема да добие благослов и помош од неа. Таа строго му рекла да почека и дека ако девојката го сака, може да почека уште еден месец. Од друга страна, тој не сака да прави свадба во зима, туку мора да ја чека пролетта, а сакал што побрзо да ја официјализира врската со извесна Тамара од Ниш. Се скарал со Ана, но на крајот и ветил дека ќе почека и ќе ја почитува нејзината одлука, а и поради Мрка затоа што многу го сакал – открил за „Папарацо“ извор близок на пејачката.

Фото Инстаграм/Игор Полиќ

За потсетување, синот на Ана Бекута од првиот брак ги има синот Бранко и ќерката Соња, кои според медиумите го поддржале нивниот татко во неговата одлука повторно да застане на лудиот камен.

Фото Инстаграм/Игор Полиќ

Најблиските знаат дека Игор стави крај на бракот во 2006 година, а неговото срце целосно го освои Тамара Виденовиќ од Ниш.

фото принтскрин

Нивната средба била судбоносна, а нивната љубов се случила на прв поглед, како што обично се случува кога се во прашање вистинските емоции. Нив ги запознал заеднички пријател, а искрите меѓу Игор и Тамара веднаш се разгореле.

фото Курир.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close