Кафе муабет

Анастасија не сака да и ги види очите на свекрвата, но не е единствена: И оваа пејачка ја снајде истата судбина, ги обвини родителите на сопругот за развод

Северина и Оља жестоко се скараа...

Веќе неколку дена во медиумите се шушка дека Анастасија Ражнатовиќ не е омилената снаа на семејството Гудељ.

фото инстаграм/Оливера Гудељ

Всушност, со неа војуваат мајката и сестрата на нејзиното момче Немања Гудељ. Иако кога ја започна врската со српскиот фудбалски репрезентативец имаше одлични односи со Оливера и Вања, сега ситуацијата е сосема поинаква.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Двете не сакаат да ја видат својата снаа, па и за време на Светското првенство во Катар ја избегнуваа секоја средба со неа.

фото инстаграм/Оливера Гудељ

Како што сега објави српски Курир, пејачката сакала да се помири и покажала добра волја, но мајката на Немања не сакала ни да слушне за тоа.

фото инстаграм/Вања Гудељ

Се уште владее тензија меѓу нив и прашање е дали ќе успеат да ги закопаат секирите.

фото инстаграм/Немања Гудељ

– На Немања не му е лесно. Растргнат е на две страни. Од една страна го сака семејството, а од друга девојката. Никој не сакаше да се случи овој конфликт, но еве. Анастасија навистина покажала интерес да го реши проблемот и да врати се како што беше на почетокот, но семејството на Гудељ, поточно мајката , не покажа добра волја. Ќе видиме што ќе биде во иднина, двајцата сега се во Шпанија, функционираат одлично и се обидуваат да се фокусираат на нивниот однос и обврските што ги има кон спортот – рече неодамна извор за српски Курир.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Изворите тврдат дека до кавгата дошло затоа што Оливера сакала премногу да се меша во животот на нејзиниот син, а нејзината ќерка ја поддржувала во тоа, додека другиот син Драги останал неутрален.
Анастасија не дозволувала никој да им се меша во плановите, што ги изнервирало Оливера и Вања бидејќи токму тие одлучувале каде семејството Гудељ ќе го поминува слободното време.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Но, младата Ражнатовиќ не е единствената која се нашла во ваква ситуација. Популарната пејачка Северина Вучковиќ кон крајот на бракот со Игор Којиќ имаше лоши односи со сега веќе поранешната свекрва.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

На почетокот и таа беше одлично прифатена од семејството на нејзиниот тогашен сопруг Игор Којиќ, Кеба со цела уста ја фалеше во јавноста, со задоволство позираше со Оља и се сликаше за Инстаграм, но потоа за време на короната пукна тиквата. Нивната врска отиде дотаму што Севе реши да се разведе.

Фото Инстаграм/Северина

Како што рекоа тогаш извори блиски до парот, по една од кавгите за пари, таа ги собрала своите работи од куќата на Кеба и засекогаш заминала од кај нив. И тоа беше за време на полициски час, па дури беше и приведена.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Таа по извесно време се огласи на Инстаграм и за неуспехот на бракот со Игор ги обвини свекрвата и свекорот. Игор објави фотомонтажа на која тој и Северина се во српска носија, додека зад нив во грмушките стои бизнисменот Милан Поповиќ, поранешниот на пејачката со кој го има синот Александар, а под која напиша:

фото принтскрин

– Генералниот спонзор на нашиот брак од сигурни шумски извори. Доста ако ви е мил Бог – напиша Игор, а Севе тогаш одговори:

фото принтскрин

– Покровители се Оља и Драган. Те молам поштеди ме од ова.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Тогаш на сите им беше јасно дека пејачката е во војна со родителите на нејзиниот сопруг и дека тие ги смета за виновни што нејзиниот брак не можеше да опстане.

Фото Инстаграм/Северина

Набргу потоа, како што се шпекулираше беше откриено дека Севе всушност се скарала со свекрвата бидејќи наводно Оља слушнала дека пејачката го изневерува Игор со момче од Црна Гора.

Фото Инстаграм/Северина

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close