MAMAКафе муабет

Ако се плашите дека не сте го исклучиле шпоретот, применете го овој генијален трик

Решението е прилично едноставно

Генијален трик за да не кревате паника.

Решението е прилично едноставно – сè што треба да направите е да фотографирате  шпоретот (дека е исклучен) и не само на шпоретот, туку сите уреди што ве мачат и што ве загрижува веднаш штом ќе ја напуштите куќата.

Се разбира, фотографирајте ги само пред да излезете надвор за да бидете сигурни дека сè е во ред.Кога ќе ја погледнете фотографијата, секоја дилема дали сè е во ред дома, ќе исчезнеисчезнува.

Исто така, има луѓе кои не креваат  паника премногу во вакви ситуации, но има и такви кои се способни веднаш да се вратат дома и да проверат што се случува.

Деколу чистењето на релната е едно од најомразените домаќински работи во домот.Валкана и мрсна релна без скапи хемикалии изгледа како невозможна мисија.

Но, со комбинација на следните две состојки, и со помош на абразивен сунѓер, ова не треба да биде проблем, тврдат мајките во една групата на Фејсбук.Значи, се што ви треба е алкохолен оцет и сода.

Направете паста така што измешајте сода бикарбона со неколку лажици вода. Прилагодете го соодносот на двете состојки додека не добиете паста што може да се намачка.

Ставете ракавици намачкајте од пастата низ целата внатрешност на рерната, освен на грејачот. Оставете да делува 12 часа или преку ноќ. Со помош на шише кое има распрскувач нанесете оцет врз содата се додека не доебиете пена. Откако ќе испрскате избришете ја вантрешноста со абразивниот сунѓер и на крајот поминете со мокра крпа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close