Кафе муабет

Марина заработува брдо пари по раскинувањето со Лазиќ: Еве колку пари заработува само од Инстаграм

Се збогати по раскинување на веридбата...

Марина Гагиќ профитираше од раскинувањето на веридбата со Дарко Лазиќ. Бидејќи повеќе не е со пејачoт таа, живее од реклами на Инстаграм. И дека, како што велат нејзините пријатели, таа заработува одлична сума на пари, дури и до 3.000 евра месечно.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Бидејќи веќе не е со Лазиќ, бројот на нејзините следбеници на социјалната мрежа се зголеми, таа се појавува во медиумите, па на многумина им стана интересно да и понудат соработка. Судејќи според нејзиниот профил, таа прво започна да рекламира бутик во Нова Пазова, но сега листата на клиенти се прошири.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Марина, како што би рекле оние што ја познаваат, на вистински начин ја искористи популарноста што ја стекна како поранешна свршеница, но и мајка на нејзиниот син со Дарко Лазиќ. Марина додека беше со пејачот се посвети на семејниот живот, а Лазиќ беше тој што заработуваше. Работите се сменија откако таа одлучи да го напушти, бидејќи повеќе не сакаше да ги трпи неговите пороци, измами и арогантен начин на живот.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Таа веќе ги нема парите на Дарко, па почна да заработува сама. Таа стана инфлуенсерка и постојано има понуди за соработка. Сега, на својот профил, таа рекламира облека, шминка, ресторани, сместување надвор од Белград и други работи. Цената е околу 500 евра за една објава, додека постовите кои ги објавува и кои остануваат трајно се до 1.000 евра. Иако сега добро заработува, Марина нема да се откаже и на суд ќе побара Дарко да плаќа по 500 евра месечно.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Таа тврди дека Лазиќ не го гледа детето често и не му дава пари, поради што одлучила да го тужи. Како што веќе пишуваа домашните медиуми, Гагиќ бара целосно старателство и месечна алиментација во износ од 500 евра. Првото рочиште е за нешто помалку од еден месец, а Дарко за „Свет“ изјави дека нема да се согласи со нејзиното барање и дека таа е таа што го спречува да го види детето.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Секогаш кога ќе се јавам да го видам детето, Марина брза, нешто треба да заврши, нема време, па не одговара на телефон. Многу ми недостига син ми, глупаво е да го спомнам тоа. Се согласив дека детето треба да биде со мајката, но мојата желба е да го воспитаме заедно. Исто така, се согласив алиментацијата да биде 500 евра, давам повеќе од тоа. Не гледам колку давам бидејќи тој е мое дете и секако дека никогаш нема да дозволам да му фали ништо, иако секој што е запознаен со приказната вели дека толку алиментација е претерана. Не се жалам, не кукам. Им помагав на други, па логично е дека ќе го дадам последниот динар за моите деца – рече Дарко.

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close