Кафе муабет

Животот ќе биде строг кон неа: Најпосакуваниот актер прв пат прозборе за ќерката- еве што рече за Јелена!

Јелена и Иван прославија десетгодишнина од брак, а актерот нагласува дека не постои рецепт за совршена врска...

Актерот Иван Босиљчиќ неодамна се врати од Кавказ, каде што ја снима ТВ серијата „Русинка“, чие дејствие се случува во Дамаск во 2015 година, кога започна војната во Сирија.

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Приказната ја следи тепачката на брачен пар чиј син е киднапиран од терористи. Иван вели дека тешко му паѓаат отсуствата од дома, па затоа тој секогаш со нетрпение чека да се врати, особено кога неговата ќерка Нина и сопругата Јелена го пречекуваат со насмевка. Затоа, како што истакнува, не може да биде строг кон својата сакана.

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ
фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ
фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ

– Мојата намера да бидам строг со ќерка ми исчезна. Јелена и јас и даваме на нашата Нина неизмерна љубов. Животот ќе ја научи на останатото и таа ќе биде немилосрдно строга. И таа ќе издржи се само ако ја научиме на љубов – рече Иван за „Hello“.

Јелена и Иван прославија десетгодишнина од брак, а актерот нагласува дека не постои рецепт за совршена врска.

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ

– Секој брак е универзум за себе, не се осмелувам да давам совети на таа тема, единственото нешто за што можам да зборувам  е начинот на кој ние живееме и начинот на живот од кој не се откажувам. На прашањето дали е романтичар, Иван вели:

FOTO STORY.RS
Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Таму каде што има чувства, има романси. Не мора секогаш да е слатко, 8 март. Секој што слуша, чувствува и замислува е романтичен. Мислам дека нема врска со возраста, ниту со времето каде живееме.

Иван наскоро го очекува премиерата на серијата „Казанова“, каде што ја игра главната улога, сепак, актерот истакнува дека не е некој кој е понесен од популарноста, па затоа руската публика не го препознава многу.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

– Не ме препознаваат, бидејќи квалитетот и бројот на руските актери се екстремно високи и секој снима пет пати повеќе од мене. Јас сум свесен за обемот на работа. Работам во Русија од време на време, бидејќи не ми се допаѓа долгата разделба од сопругата и ќерката – истакна тој и додаде:

фото Стори.рс

– Иако звучи како забавното летање често пати е исцрпувачко, затоа решив да направам големи проекти летово со што заврши театарската сезона. Во тоа време од годината нема училиште, па Нина и Јелена можат да дојдат на патување со мене. Ова се најдобрите комбинации.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close