Дом и семејство

Џоле и ја остави оваа вила во Белград по разводот: Погледнете во каков ЛУКСУЗ живее Слаѓа Делибашиќ со ќерките (ФОТО)

Ужива во својот дом ....

Домот на Слаѓана Делибашиќ е оаза на мирот во кој пејачката живее со ќерките повеќе од две децении.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

Прекрасната вила на Лекино брдо од 250 метри квадратни стана дом на Слаѓана Делибашиќ и нејзините ќерки Силвија и Маринела. Откако Џоле се разведе, пејачката си ги спакувала работите и ја напуштила куќата, но по законската поделба на имотот се вратила во неа во 2004 година. Музичката двојка заедно  изгради уште два имоти во дворот од првите пари што ги заработија од настапот во 1987 година, а Слаѓа сè уште го памети тој настап.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Бев во шестиот месец од бременоста кога се преселивме во овој крај, парите што ги заработивме заедно ги вложивме во уредување на овој дом, а дел од средствата ни ги позајми татко ми. Уредувавме кат по кат, а Џоле ми дозволи комплетно да го одредам распоредот на собите и детално да ја уредам нивната внатрешност. Бидејќи макотрпно ги заработивме парите од кои ја изградивме куќата, отсекогаш сме знаеле да ја цениме работата и уживаме во малиот рај што го создадовме – изјави таа во една прилика за „Стори“.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

За разлика од нејзиниот поранешен сопруг, кој повремено ја посетува нејзината куќа и не сака промени, Слаѓа тврди дека таа е една од оние кои постојано поправаат нешто во внатрешноста.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Сакам да инвестирам во мојата оаза, поради што на моите ќерки и на себе си подарив сауна, џакузи и теретана за уживање.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

Бидејќи често го менува мебелот, стариот го дава на блиски пријатели и роднини.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Кујната од Евросалон, стара околу две децении, неодамна ја обоив во бело, како и трпезариската
маса која некогаш беше зелена нијанса. Бидејќи постојано го реновирам, секогаш изгледа како да е нов. Инаку, во приземјето доминира белата боја, а јас неодамна купив исти нијанси на кожна гарнитура за салонот, додека другата дневна соба горе е во потемни бои. Некогаш се беше во црвено, а потоа избрав жолто-сина комбинација за на крај да дојдам до визуелно решение во кое доминираат пастелно зелените нијанси на ѕидовите и бордо мебелот.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

Сите соби имаат брачни кревети кои ги направил познаникот на Слаѓа, Јоси, инаку пејачката тврди дека има навика да пазарува по салоните ширум светот.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Неодамна нарачав кревет од Сараево. Во мојот дом нема непотребни работи бидејќи не сакам ситници кои заземаат многу простор. Затоа нема комоди и полици, а при изборот на мебел се погрижив чистењето на куќата да биде што поедноставно. Јас лично уживам во средувањето на сите 250 квадратни метри од мојот дом.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

Домот на Слаѓана Делибашиќ е уреден во согласност со афинитетите на пејачката, која најголем дел од времето го поминува во двор и теретана, а после тренинг сака да се релаксира во џакузи.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО Story.rs
ФОТО Story.rs
ФОТО Story.rs
ФОТО Story.rs
ФОТО Story.rs

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close