Кафе муабет

Џејла Рамовиќ откри дека има друга работа: Еве со што се занимава освен со пеење!

Иако е омилена Џејла досега има снимено само две песни...

Убавата Џејла Рамовиќ пред две години победи на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“  и оттогаш таа е една од омилените девојки меѓу публиката во целиот регион.

фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic

Иако е омилена Џејла досега има снимено само две песни.

фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic

Таа вели дека причината е што чека да се појави вистинска песна, а дотогаш има уште една работа.Имено пејачката откри дека го позајмува својот глас за реклами.

– Започна пред две, три години, а сега започна малку поинтензивно. Неодамна имаше реклама во која го позајмив мојот глас. Тоа е нов предизвик во мојот живот – истакна Џејла за „Гранд вести“.

Таа зборуваше и за влијанието што го има врз младите.

фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic

– Мислам дека немам влијание само врз девојките кои сакаат да пеат, туку и врз другите девојки кои ме следат. Навистина е чест за мене кога нивните родители ќе ми пријдат и ќе кажат дека јас сум нивниот пример, некој што го гледаат и го следат. Јас навистина се обидувам да им дадам добар пример – истакна Џејла.

фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic

Инаку пред извесно време младата Џејла беше во центарот на вниманието поради наводната врска со Марија Шерифовиќ.

фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic

Како што неодамна објави српскиот Курир, тие нивната љубов ја кријат далеку од очите на јавноста. Победничката во Ѕвездите на Гранд наводно веќе со месеци живее во станот на својата менторка во Белград.

фото инстаграм/dzejlaramovic

Гласините дека тие се заедно се посилно се слушаат и во јавноста, а тие и досега не криеја дека се одлични пријателки и на социјалните мрежи не ретко објавуваа заеднички фотографии. Но сега будното око на медиумите објави и неколку фотографии на кои тие наводно се заедно, а доказите за тоа случајно испловиле на виделина.

фото инстаграм/dzejlaramovic

Тие двете во август 2019 беа заедно во Марбеља, а интересно е и тоа што Марија додека се уште траел натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ пред сите донела торта и и’ го честитала роденденот. Како што пренесува Курир, Џејла наводно запишала економија во Барселона, а не во Белград, за да можат поинтензивни да се дружат, без страв дека некој би ги фотографирал.

фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic

Откако српскиот „Курир“ пренесе детали од „дружбата“ на победничката на Евровизија и младата пејачка, наводно настанал хаос во домот на семејството Рамовиќ во Горажд. Родителите во неверување го читале она за што ништо не знаеле за односот на нивната ќерка и нејзината менторка, биле револтирани и бесни. Тие веднаш побарале објаснување од нивната ќерка, но Џејла ги убедувала дека со Марија е блиска како пријателка и дека љубовната афера и ја сместуваат љубоморните колеги од натпреварот.

фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic
фото инстаграм/dzejlaramovic

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close