Кафе муабет

„Ќе му бидам мајка на синот Марина”- Барбара повторно ја провоцира поранешната на Лазиќ!

Бобак вели дека Марина на секој начин се обидува да ја спречи врската со Дарко, со кого ужива веќе неколку месеци.

Се повеќе во медиумите се пишува за новата и поранешната девојка на Дарко Лазиќ.

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено како што вели Барбара Бобак наводно Марина, поранешната на Дарко со која го има синот Алексеј е љубоморна на нивната врска.

Имено, Барбара Бобак не престанува да ја провоцира Марина но ниту Марина не и останува должна.

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Бобак вели дека Марина на секој начин се обидува да ја спречи врската со Дарко, со кого ужива веќе неколку месеци. Во изјава за српски Курир, таа се осврнува и на заканите што Гагиќ и ги испратила пред неколку дена, кога дознала дека Барбара изјавила дека Алексеј ја нарекува „мама“.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Бобак потврди дека телефонскиот повик навистина се случил, но дека не дозволила Гагиќ да отиде предалеку со нејзините закани.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Кој по ѓаволите го боли повеќе за Марина? Зошто се меша во нашата врска кога воопшто не ја споменуваме и е тотално неважна за нас? Јас и Дарко уживаме, таа девојка е љубоморна на нас. Не обрнувам внимание на нејзините закани, таа ми е смешна. Секако, утре како сопруга на Дарко ќе бидам мајка на нејзиниот син, не знам што ја мачи? – истакна Бобак.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Таа тврди дека Дарко е љубовта на нејзиниот живот и дека се создадени еден за друг.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
foto arhiva

– Денес јас и Дарко сме разделени и веќе ми недостига многу. Тој има настап во Босна, а јас сум тука за забава, еве ме на пауза. Јас постојано работам. Дарко е љубовта на мојот живот, ние сме како едно. Нема повеќе да давам изјави, не ми се јавувајте, мојот блок почнува, морам да престанам – заврши Барбара.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Имено капката што ја прелеа чашата беше кога Барбара изјави дека малиот Алексеј, синот на Марина и Дарко ја нарекува „мама“, поради што Гагиќ реши да ангажира адвокат и да се јави на суд.

– Марина полуде кога виде што зборува Барбара за неа. Не можеше да издржи, па му се јави на Дарко и му рече дека очекува да ја заштити како мајка на неговиот син и дека не смее да дозволи никој да ја прозива. Дарко и рече дека не знае за што се работи и дека дефинитивно ќе провери за што станува збор. Сепак, Барбара продолжи со провокации и тој не реагираше. Затоа Марина му испрати порака и рече дека го тужела и дека ќе реши сè за алиментација и старателство на суд. Таа доживеа нервен слом кога Барбара за медиумите изјави дека Алексеј ја вика мамо – вели изворот.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Како што неодамна пишуваше еден дневен весник, Марина се здружи со Ана Севиќ, поранешната сопруга на Лазиќ и молеше за помош затоа што наводно пејачот ниту го гледа нивниот син ниту дава пари за да ги издржува.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

– Марина плачеше за време на разговорот со Севиќ. Пејачката и порача да не се грижи, бидејќи таа ќе и помогне со совет. Таа и објасни дека мора веднаш да повика адвокат и да го започне судскиот процес против Дарко. Марина ја праша за бројот на адвокатот што ја застапувал, бидејќи знае дека таа го добила на суд. Ана веднаш и го испратила бројот – вели добро информиран извор.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

– Гагиќ не знаеше кому да се обрати, само Ана и падна на ум. Таа се пожали дека Дарко со месеци не го видел својот син Алексеј, дека тој не и одговарал на телефон и не испратил пари за нив – додаде споменатиот извор.

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close