Кафе муабет

ЌЕ ВИ ГО СТОПИ СРЦЕТО: Софија Милошевиќ објави преслатка фотографија и за прв пат го покажа јавно второто синче!

Ужива во мајчинството...

Атрактивната српска манекенка Софија Милошевиќ ужива во љубовта со фудбалерот Лука Јовиќ.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Парот неодамна го доби второто дете, момчето на кое му го дадоа името Теодор.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Манекенката набрзо по породувањето им се врати на вообичаените активности, а на својот Инстаграм профил во последно време привлекува големо внимание поради виткиот изглед само два месеци по породувањето.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Таа со последната објава ги разнежни сите фанови и за прв пат го покажа малиот Теодор.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Таа позираше со своите синови кои ги облече во дресови на клубот во кој игра нивниот татко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SOFIA (@sofijamilo)

Фотографијата набрзо собра голем број лајкови, а еден по друг следеа позитивни коментари.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

-Се уште доаѓаме на себе, но најважно е дека јас и бебето сме добро и се помина во најдобар ред. Јас и Лука сме пресреќни што родив уште едно прекрасно и здраво момче и што по втор пат се реализирав во улогата на мајка. Не успевам да одговорам на сите пораки и честитки, се трудам да уживам во моментот, но благодарна сум за сета поддршка што ја добивме – истакна манекенката по породувањето.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Таа и Лука веќе го имаат синот Алексеј, а манекенката истакнува дека би сакала да има девојче.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Како што еднаш изјави Лука, тој и Софија планираат свадба во Белград и сакаат големо семејство.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

За потсетување, Софија ја поврзуваа со сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Имено во медиумите на големо се пишуваше дека тој и го простил неверството на Карлеуша со Огњен Вранеш токму поради неговата афера со Софија Милошевиќ која воедно е и многу добра пријателка на Карлеуша.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Ваквите вести за наводната врска со Душко, Софија ги демантираше…

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close