MAMA

Ќе ве изневерат додека трепнете: Низ крвта на мажите родени во овие знаци тече НЕВЕРСТВОТО

Ако започнете врска со овие два лика, немојте да бидете изненадени ако сте измамени

Додека мажите родени во знак на рак се исто толку верни како кучињата, припадниците на некои други хороскопски знаци имаат тенденција да ги изневеруваат своите партнери дури и кога се заљубени. Низ нивната крв тече измама.

Едниот изневерува за забава, а другиот го прави тоа превентивно – во случај партнерот понекогаш да го изневери, тој тивко си се насмевнува себе си дека „ја стигнал на време“.

Ако започнете врска со овие два лика, немојте да бидете изненадени ако сте измамени.

Стрелец

Мажите родени во овој знак сакаат да имаат на располагање повеќе опции, и во работата и во пријателството, и во љубовта. Во нивниот телефон има контакти на потенцијални девојки кои заведуваат за рекреација, но и оние бивши, со кои сакаат повремено да ги обновуваат старите страсти.

Стрелците се во постојана потрага по совршена врска, која, парадоксно, не можат да ја постигнат бидејќи и самите имаат тенденција да прават паралелни љубовни приказни. Затоа или остануваат вечни ергени до крајот на животот или се разведуваат и се мажат барем два-три пати.

Директниот начин на однесување, тој ги пренесува и на своите пријателски и љубовни врски.

Овој човек најдобро би постапил кога би нашол партнерка која е на исто интелектуално ниво како него, а да не ги занемари притоа ни прашањата на темпераментот и карактерот. Кога во љубовта го повредат или се разочара, тој реагира така да влегува во врски со жени кои неможат да ја загрозат неговата слобода, па затоа мажените жени можат да му станат навика која тешко ќе ја искорени.

Стрелецот не гледа поента во залудно потрошеното време со вас, ако вие го влечете со вас во меланхолично расположение. Тоа е последното нешто кое тој го сака.За да го освоите овој човек, потребно е да го примамите со ветување дека никогаш ништо нема да се смени, дека вие двајца секогаш ќе се забавувате, ќе бидете безгрижни и подготвени за секој предизвик кој ќе ви застане на патот.

Доколку успеете да направите тој да се почувствува дека врската со вас ќе биде најзабавното и највесело животно патување, Стрелецот ќе има волја да се „врзе“. Патот до освојување на неговото срце не е лесна задача, но ако се потрудите често да ја одржувате насмевката на вашето лице кога сте со него, тој ќе почне да се фаќа на мамката. Верувајте, ова момче е вредно за да се потрудите околу него.

Шкорпија

Тие имаат тенденција да создаваат комплицирани и тешки емотивни приказни, претежно со авантуристички и тврдоглави жени, бидејќи еротсkи ги возбудува. Плашејќи се дека нивната партнерка „ќе им забоде нож во грбот“, тие се подготвени да ја изневерат на почетокот на врската, но се обидуваат да ја сокријат „како змија нозе“.

Ако сте во врска со маж роден во знакот на Шкорпија и одлучите да го изневерите, немојте да се изненадите ако тој триумфално ви каже дека одамна ве „престигнал“ во таа „дисциплина“.

Шкорпиите се познати по својот став што им одговара на сите, без разлика дали е маж или жена, но едно е сигурно – мажот во знак на Шкорпија не може да го одбие никој.

Она што е најповолно за нив е таа одредена доза на мистицизам што ја имаат во својата природа, однесување и размислување.Тие знаат дека можат да освојат многу жени, а кога станува збор за „избраната“, тие знаат како да ја кренат на тронот.

Затоа тие се многу популарни затоа што тие знаат на уникатен начин дека секоја дама го зачинува својот живот и го прави посебна.

Ретко која жена заборава на таков заводник, без разлика дали врската заврши на бурен или пријателски начин.Ако сакате да имате некој покрај вас кој ќе ви го осветли животот и ќе го наполни со доза мистика и забава, тогаш идеалниот човек во знакот на Шкорпија е за вас.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close