Кафе муабет

Ќерката на Џеј скршена од болка – не можеше да ги задржи солзите кога го прочита ова

Како што е наведено, во писмото стои дека тој оставил наследство на неговата помлада ќерка Марија..

Шест месец поминаа од cмpтта на еден од најпознатите пејачи на Балканот кој зад себе остави бројни хитови.

Сега подолг период по загубата на Џеј Рамадановски порталот Стар објави дека неодамна било пронајдено тајно писмо што пејачот го напишал за време на неговиот живот.

foto arhiva
фото инстаграм

Неговиот пријател рече дека Џеј чувствувал дека нешто се случува со него и веројатно затоа напишал писмо во кое изјавил кому му го остава наследството, како и што го мачи во животот.

Како што е наведено, во писмото стои дека тој оставил наследство на неговата помлада ќерка Марија, затоа што Ана е згрижена, има сопруг и две деца и за неа знае дека е на сигурно. Како што велат, Џеј беше слаб кон Марија и беше со неа до самиот крај. Исто така, Џеј наводно напишал дека би сакал Марија да тргне по неговите стапки и да најде  момче кое искрено ќе се грижи за неа, оставајќи и ’сè што има.

foto arhiva

– Тој изјави дека короната навистина му пречи, дека е тажен што уми-раат луѓе и фактот дека сме затворени го уб-и. Сигурен сум дека целата ситуација во која се најдовме го вознемири и ја забрза неговата смрт. Покрај неговото семејство, тој спомена и многу луѓе кои биле со него и на кои им е благодарен. Писмото е многу емотивно. Јас дури и не прашав кој го најде, ми се чини дека го најдоа во станот каде што живееше со Андријана. Знам дека семејството ќе почитува сè што е напишано – рече пријателот на Џеј за Стар.

фото архива
фото архива

Жената со која Џеј живеел 20 години

Иако успешно ја градеше својата кариера на сцената со децении и беше многу достапен и за медиумите и за јавноста, по смр*та на Џеј, излезе приказната за Андријана Томаниќ, жена која беше со него 20 години и со која тој живееше.

фото инстаграм

До неговата см*т не се знаеше ништо за оваа жена која му беше негова десна рака, а уште помалку јавноста знаеше колку тие беа блиски. Сепак, сега кога го нема, полека се појавуваат болни спомени.
На Инстаграм профилот на Џеј Рамадановски беа објавени фотографии од него со Андријана, од различни периоди од нивниот заеднички живот.

фото инстаграм

– Секој знае за Андријана. Таа жена е чудо. Таа беше неговата лева и десна рака. Го познавав 25 години, и тие живееа заедно во последните 20 години. Таа е, како што сакаше да каже, неговата бела сопруга. Тој сакаше да напише книга што ќе се вика „Белата жена“. Секој знаеше – кога не можете да го добиете Џеј, јавете се на Андријана или Руле – истакна Јагодиќ, кој свиреше со Џеј.

фото инстаграм
фото иснтаграм

– Таа е одлична, таа е некој што многу го сакаше Џеј. Никогаш не зборувале за нивната врска, но се знаеше. Сепак, никој не ги ни праша за тоа – посочи Руле за Курир.

фото инстаграм

За Нада ги пееше најубавите песни!

До 2004 година, Џеј живееше со својата поранешна сопруга Нада, во семејната куќа во Котеш, која била и најубава во околината.

фото инстаграм

Сите во околината имаа само пофални зборови за покојниот пејач. Кога се разведе, се врати во Доркол, а неговата сопруга остана да живее во Котеш. Нада не може да го напушти станот поради тага и болка. И розата на Џеј овена. Иако тие беа разведени, сепак Нада е единствената жена која Џеј искрено ја сакаше. Таа му подари две прекрасни ќерки кои се совршено воспитани. Често доаѓаше тука. Мислам дека се чувствуваше како дома – изјави за српски Курир соседката Љубица непосредно по смр*та на пејачот.

фото инстаграм
фото инстаграм

До последниот ден од животот, тој велеше дека таа е најдобрата жена на светот, иако не успеаа да го одржат бракот.

Дека таа беше љубовта на неговиот живот, докажува и тетоважата со нејзиното име на неговата рака, а тој честопати посочуваше во медиумите дека и е благодарен што успеа да го истрпи и во најлошите изданија на животот.

фото инстаграм

Колку ја сакаше Нада, иако беа разведени, покажува и фактот дека во неговото последно интервју тој зборуваше претежно за неа и тоа со многу љубов.

фото инстаграм

– Колку и да талкав, секогаш доаѓав дома, се обидував да бидам совршен сопруг, но мислам дека денес сум подобар поранешен сопруг отколку што бев во брак – изјави Џеј во емисијата „Улица Балкан“.

фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close