Кафе муабет

Ќерката на Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ порасна во вистинска убавица: Нина е копија на мама

Таа е центарот на нивниот свет...

Успешната српска пејачка Јелена Томашевиќ-Босиљчиќ дванаесет години е во брак со актерот Иван Босиљчиќ, со кој ја има деветгодишната ќерка Нина.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Јелена и Иван важат за еден од најкомпатибилните парови на јавната сцена.

фото Стори.рс

Тие и дозволија на нивната ќерка да расте среќно далеку од очите на јавноста.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Не е тајна дека хармоничното семејство сака поголемиот дел од времето да го поминува заедно, па меѓу нивните многубројни обврски, секој момент го користат за опуштање и заедничко патување, на што несомнено најмногу се радува симпатичната тинејџерка Нина.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ

Овој пат тие споделија фотографии од Острог, кои познатиот актер ги сподели на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ

Нина порасна во прекрасна девојка, а многумина ќе се сложат дека се повеќе наликува на мајка си.

фото инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Јелена и Иван целото свое внимание го посветија на единицата, но многу внимаваа на воспитувањето од страв да не ја разгалат.

фото инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Со многу труд успеаја да пораснат прекрасна, културна и воспитана девојка која на многу начини наликува на своите родители.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Иван и Јелена покрај воспитувањето на својата ќерка, се посветија и на своите кариери. Иван работи на проекти во Русија а Јелена настапува секој викенд, а неодамна таа дури одржа концерт во Србија со Бочели, а потоа и еден во Дубаи.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close