Кафе муабет

Ќерката на Саша Поповиќ и Сузана го напушти семејниот дом: Директорот на “Ѕвездите на Гранд” кажа се, еве зошто заминала Александра

Родителите им обезбедија иднина...

Саша Поповиќ важи за еден од најбогатите јавни личности во регионот. Тој отсекогаш имал смисла за бизнис, а енергијата за нови деловни потфати не му недостасува дури и на прагот на осмата деценија од животот.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Поповиќ решил дел од парите да ги вложи во градежништво откако ја продаде „Гранд продукција“.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

– Кога јас и Брена го продадовме „Гранд“, размислувавме каде да ги вложиме парите. Не сакав тие пари да ги однесам во странство. Од другата страна на мојата куќа се појави слободен плац и со мојот добар пријател Остој направивме компанија и почнавме да градиме. Задоволен сум од тоа како оди се – откри Поповиќ во едно неодамнешно интервју.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Во луксузниот станбен комплекс на Бежанијска коса, Саша купил стан за својата ќерка Александра, како и за синот на Сузана, Даниел.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

‒ Сузана е во куќата со мене. На ќерката и синот им купивме станови, локали и гаражни простори и ги обезбедивме. За нас е важно да бидеме блиску. Бидејќи сум пензионер, некој да ме посети во старост , а ние да им бидеме блиску, Господ ќе даде и внуци. Им ги опремивме становите, тоа им е најубавиот новогодишен подарок. Навистина се скромни, ова не го ни побараа, тоа беше моја и желба на Сузана, истакна Поповиќ.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

Како што неодамна пренесоа српските медиуми, Александра завршила курс за маникир и моментално прави нокти.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

Извор близок до Саша Поповиќ тврди дека неговата наследничка ја краси скромност, дека не е заинтересирана да се занимава со јавна работа и дека избрала необична професија за себе.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

– Александра е свесна кои и се родители, не се срами од нивните работни места, многу е горда на татко и и мајка, на нивните кариери и успеси, но едноставно не ја сака јавноста – започнува изворот.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

– Својот идентитет го крие на социјалните мрежи, се дружи со обичниот свет и не пати од однесувањето на кое се склони нејзините врсници, чии родители се познати личности – додава изворот.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

Сузана, нејзината мајка, откри дека Александра се откажала од два факултети бидејќи и самата не знаела што сака да прави.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close