Кафе муабет

Ќерката на македонската Анџелина Џоли славеше роденден- Леа е копија на мама

Малата балерина ги воодушеви сите...

Поранешната манекенка Александра Наковa стана позната во регионот по нејзиното учество вo „Преживеан“ .

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Убавата Македонка ќе остане запаметена по учеството во „Преживеан“ како една од најатрактивните учеснички, но и по тепачката со Станија Добројевиќ по што и двете беа дисквалификувани од шоуто.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Оттогаш поминаа многу години, но Александра, не само што не се променила, туку и изгледа подобро од кога било досега.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Таа по учеството во споменатото шоу се омажи и роди дете, но за брзо време и се разведе и остана сама со својата ќерка Леа.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Леа неодамна наполни осум години а гордата мама сподели неколку фотографии од својата наследничка.

фото инстаграм/Александра Накова
фото инстаграм/Александра Накова

Следбениците и обожаватели на убавата Александра ја опсипаа со честитки и комплименти а не изостанаа и коментарите дека малата Леа многу потсетува на својата славна мајка.

фото инстаграм/Александра Накова

Секако повеќе од очигледно е од кого Леа ја наследила убавината, па можеби еден ден ќе стане манекенка и модел како мама Александра.

фото инстаграм/Александра Накова

Инаку Александра во последно време се фокусираше исклучиво на себеси и на својата наследничка, но и на својот нов бизнис, па неодамна отвори бутик за луксузна гардероба во родната Гевгелија, па сега на социјалните мрежи се почесто објавува фотографии во кои ги рекламира своите шик производи.

фото инстаграм/Александра Накова
фото инстаграм/Александра Накова
фото инстаграм/Александра Накова
фото инстаграм/Александра Накова
фото инстаграм/Александра Накова
фото инстаграм/Александра Накова
фото инстаграм/Александра Накова
фото инстаграм/Александра Накова

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close