Новости

ЌЕРКАТА НА КАРЛЕУША ПОРАСНА ВО ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Позираше пред новогодишната елка и предизвика бура од реакции!

Малата Атина порасна во вистинска убавица

Постарата ќерка и наследничка на на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, која има само 12 години, Атина Тошиќ во последно време се повеќе го првлекува вниманието на медиумите.

Foto Instagram

Имено многумина и веќе забележаа дека таа многу наликува на својата популарна мајка, која очигледно е дека е нејзин идол.

Атина е особено популарна на социјалните мрежи и има најмногу следбеници од сите деца на познатите личности во регионот кои се нејзини врсници.

Од некоја причина, малата Атина привлекува неверојатно внимание, па на само 12 години има 110.000 следбеници на Инстаграм, и 45.000 на ТикТок.

За помалку од еден месец, Атина доби дури 30.000 нови следбеници, со оглед на тоа што на 23 ноември имаше 125.000.

Со нови фотографии покрај луксузната новогодишна елка во семејната куќа, Атина ги воодушеви нејзините следбеници па нејзината објава за 16 часа „собра“ 28.000 лајкови и скоро 300 коментари.

Фото Инстаграм

Гордата мајка Јелена остави коментар со три срца , додека врсниците на Атина коментираат дека таа е убава и дека во таква атмосфера изгледа како мала принцеза.

Фото Инстаграм

Но според фотографиите кои Атина на својот инстаграм профил ги сподели минатата година, на кои позира со својата мајка Јелена и помалата сестра Ника, може да се забележи дека таа многу брзо прерасна во девојка.

Може да се забележи дека Атина ја носи истата комбинација во која нејзината мајка позираше минатата година заедно со нив пред новогодишната елка.

Фото Инстаграм

Малата Атина инаку е фотомодел. Таа секојдневно на својот профил на Инстаграм објавува фотографии а веќе има и своја група на обожаватели.

Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм

Фото Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close