Кафе муабет

Ќерката на Драган Бјелогрлиќ порасна во вистинска убавица, но НЕ се експонира!

Неговата галеничка не сака многу да се експонира во јавноста и посветена е на образованието...

Славниот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ е во брак со сопругата Маја со која има две деца, синот Алексеј и ќерката Миа.

foto instagram
foto instagram

Бјелогрлиќ го чува својот приватен живот далеку од очите на јавноста, но по фактот што синот Алексеј исто така стана актер, многумина се заинтересираа за неговото семејство, па се прашуваа како изгледа и неговата ќерка.

foto instagram
foto instagram

Неговата галеничка не сака многу да се експонира во јавноста и посветена е на образованието.

На јавноста малку ѝ е познато како изгледа Миа Бјелогрлиќ,  ќерката на Драган Бјелогрлиќ која има 24 години, а ја доби во бракот со Маја, со која го има и синот Алексеј.

foto instagram

Миа пред неколку години запиша Факултет на политички науки, а несомнено е дека е вистинска убавица.

Ќерката на Бјелогрлиќ избегнува да се истакнува во јавност, па живее како и повеќето свои врсници – сака да патува, да го поминува времето со пријателите и да се дотерува.

foto instagram
foto instagram

Миа израсна во вистинска убавица Миа личи на својата мајка Маја, која беше манекенка и пред бракот со актерот работеше во Париз и ги красеше светските магазини Ел и Мари Клер.

foto instagram

Тоа што е Миа е убава не изненадува премногу, со оглед на тоа што нејзината мајка неретко ја нарекуваат српската Моника Белучи.

foto instagram

Драган често говори дека тој е горд на неа својата ќерка, а фотографиите кои од време на време ги споделува на социјалните мрежи сведочат за нејзината убавина која ја има наследено од мајка си.
Со Црногорката Маја Баниќевиќ, родена во Никшиќ, Драган Бјелоглиќ се запозна за време на снимање реклама во средината на деведесетите години.

foto instagram

Со работата како модел, Маја почнала да живее сама многу рано. Поминала четири години во Париз, а потоа се сели во Виена.

Таа работеше за агенцијата “Форд” и беше на насловните на списанијата Мари Клер и Ел, таа имаше значајни претставувања на ревии, но честопати доаѓаше во Белград, бидејќи запиша и дипломираше англиски јазик и литература.

foto facebook
foto facebook
foto facebook

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close