Новости

Ќерката на Гавазова целата е на мама – пејачката објави видео, сличноста е неверојатна

Пејачката објави преслатко видео со кое ги воодушеви фановите

Очигледно дека ќерката на Сузана ќе биде убавица на мама

Фолк пејачката Сузана Гавазова ги воодушеви своите фанови кога на Инстаграм објави видео со својата ќерка.

Но она што најмногу ги воодушеви нејзините фанови е неверојатната сличност на малата Емили со пејачката, но и нејзиниот талент за играње. Имено, Гавазова се снимаше додека се возат во автомобилот и слушаат гласна музика, а Емили цело време ја следеше во движењата својата мама.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Многумина на социјалните мрежи коментираа дека малата Емили изгледа како пресликана и дека ќе биде убавица на мама.

Гавазова покрај Емили ја има и ќерката Селена кои се само една година разлика. Тие и двете од многу мали се навикнати да се изложени пред очите на јавноста, а нивната позната мама во една пригода откри дека и двете покажуваат афинитети кон музиката, односно кон пеењето и танцувањето.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Пејачката на социјалните мрежи не ретко објавува фотографии со нив, а се појавуваат и во нејзиниот последен спот.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Таа ќерките ги доби со сопругот Јасмин Курузовиќ со кого се запозна додека беше на турнеја низ шведска. Тие се во брак од пред шест години, кога направија и раскошна свадба за роднините и пријателите, а пред неколку години решија да се вратат да живеат во Македонија за да може да ја продолжи својата кариера.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Пред да се вратат во Македонија живееја во Шведска, а откако се сопругот се грижи и за нејзината музичка кариера.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close