Кафе муабет

Љубовта траеше колку и промоцијата на песната: Откриена вистината за врската на Александра и Исак- дали воопшто беше вистинска?!

Повеќе не се заедно...

Извесно време главна тема во медиумите беше љубовната врска на Александра Младеновиќ и Исак Шабановиќ која траеше речиси четири месеци.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Иако поранешниот пар тврди дека останале во добри односи и дека тоа било убава љубов, многумина се посомневаа дека оваа романса е само маркетиншки трик.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Кога во јавноста стигна информацијата дека Александра и Исак се заедно, имаше и такви на кои им беше сомнително, бидејќи се однесуваат сосема поинаку. Почнувајќи од стилот на музика што ја пеат, па сè до начинот на живот.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

И додека едни им честитаа, други беа убедени дека сето тоа е измислено бидејќи и двајцата во тоа време објавија нови песни.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Иако објавија заеднички фотографии на Инстаграм, а Исак ја однесе во Бијело Поље да ја запознае со семејството, многу други работи беа сомнителни.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

На пример, Александра отиде во Париз, но без него. Кога ја прашале зошто Исак не е таму, таа рекла дека има деловни обврски. Немаше ниту фотографии од семејството на Исак од Бијело Поље.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Вистина или не, тие секако привлекоа големо медиумско внимание, а нивните песни имаат неколку милиони прегледи на YouTube.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Дека повеќе не се заедно, беше откриено на промоцијата на Надица Адемов, на која Александра дојде сама:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

“Слободна сум, не се вклопивме. Ништо посебно. Ние сме два различни света, имаме различен поглед на животот, решивме дека е најдобро да ставиме крај. Се е убаво, но најважното врската е дома. иНема проблеми така се договоривме и така ќе остане.Не сакам да зборувам за ситуации, само слободна сум.Не патам, зошто би трпела, не се најдовме еден со друг“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Немаше да ја откријам врската ако не не видеа заедно, но убаво беше, му посакувам среќа. Траеше скоро четири месеци и не беше маркетинг. Ќе останеме пријатели и колеги, можеби ќе настапуваме заедно но едноставно не се согласуваме.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Најдобро е секој да си оди по својот пат“, истакна Младеновиќ.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Тоа што подготви бурми е негов проблем. Слободно нека ги даде на друга. Спогодбено раскинавме. Ќе останеме пријатели и колеги. Имаме различни погледи на животот и најдобро е секој да си оди по својот пат – рече пејачката и додаде:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Не е важно што неодамна ги запознав неговите родители. Момчињата флертуваа со мене дури и додека бев зафатена. Никој никогаш не изневерил. Ниту јас, ниту тој не сме од тој филм. Останавме во добри односи и му посакувам се најдобро, тоа имам да кажам – изјави Александра за Pink.rs.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Исак исто така го потврди раскинувањето…

“Така е, раскинавме. Беше убаво додека траеше… Александра е одлична девојка и ќе останеме пријатели. Сепак, сфативме дека сме различни и дека најдобро е секој да си тргне по својот пат. Ние раскинавме без лоша крв и имаме убави „Сеќавања на нашата љубов. Сега сум целосно посветен на работата и настапите и на подготовката на новата песна“, изјави Исак.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Но она што е интересно неодамна извор близок до пејачката за медиумите истакна дека всушност парот не раскинал но сака да ја сокрие врската од очите на јавноста.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

– Александра на сите новинари им кажа дека ја раскинала романсата со Исак, но тоа не е вистина. Тие трпеа голем притисок од јавноста, не сакаа ни да зборуваат за врска се додека камерите неодамна не ги уловија заедно во Белград. Затоа се договориле да кажат дека раскинале, со надеж дека ќе можат понормално да функционираат – започнува изворот.

фото инстаграм/Исак Шабановиќ

– Исак не сака да учествува во приказните на Александра за раскинувањето. Тој ја поддржува нејзината идеја, но не планира да се огласи на темата, па досега не потврдил дека ја прекинале врската. Ќе остави прашината да се спушти, па по некое време ќе види дали ќе зборува за нивната врска и на кој начин – додава изворот на „Блиц“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Да потсетиме, Александра и Исак беа во врска три месеци, а ги запозна заеднички пријател. Тие двајца дури се појавуваа заедно на емисии и зборуваа за својата љубов, па дури и за интересни ситуации, со оглед на тоа што таа пее народни песни, додека Исак е рокер.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close