Кафе муабет

Љубовницата на Шабан Шаулиќ се повлече од јавноста, се омажи, основа семејство а еве како изгледа денес Цуца!

Таа е конечно среќна...

Пејачката Ивона Неговановиќ- Цуца која на јавноста и стана позната како љубовница на Шабан Шаулиќ,  последниве години ретко се појавуваше во медиумите.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Имено, младата пејачка Ивона Неговановиќ си ја испроба среќата во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, а после тоа се повлече од јавнота и долго време не е присутна во медиумите.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Сепак, како бом.ба одекна веста дека Ивона ја пронајде љубовта на својот живот, се омажи и основа семејство, по што целосно се повлече од јавноста.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Цуца ја пронајде својата сродна душа и се омажи пред две години, а свадбата ја криеше од јавноста. Таа само објави фотографија со сопругот на денот на нивната венчавка во венчаница.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Инаку Цуца учествуваше и во реалните шоуа „Парови“ и „Фарма“, каде откри дека нејзината сестра заги.нала во сообраќајна несреќа кога имала само 18 години, а дека со другата сестра не е во добри односи.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

-Веќе немам сестра. Таа направи грешка и ме изгуби засекогаш. Една од моите сестри поч.ина, во автомобилот со нејзиното момче- изјави Цуца пред неколку години.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Ивона во 2016 година за медиумите изјави дека е горда што е љубовница на кралот на народната музика.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

„Да се ​​родам пак, би се согласила да му бидам љубовница на Шабан Шаулиќ. Би сакала да му родам дете, јас сум слободна девојка и имам право на тоа. Сепак, знам дека би поминала низ пекол затоа што ќе има многу пречки. Да не беше така, одамна ќе го родев, бидејќи годините се зад нас“.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

„На денот на смр-тта на Шабан станав во 7 часот наутро иако не се будам рано. Одеднаш почувствував глад и изедов баварска кифла. Како да почувствував дека нешто се случи. Потоа се вратив во кревет да продолжам да спијам. Околу 11 часот видов многу пропуштени повици. Веднаш му вртев на Шабан на телефон. Заѕвони но тој не се јави. Потоа му се јавив на кумот, но ни тој не се јави. Кога конечно се слушнавме, му реков: „Друже, каде си? Како е?„Кумот потоа почна да плаче и рече: „Не знам каде е Шабан.“ Плачевме заедно“, изјави Цуца за „Република“ и додаде:

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

„Од неговата см-рт ослабев 10 килограми. Не јадам, не пијам, не спијам, не дишам… ум-рев заедно со Шабан. Тој поминуваше време со мене додека неговите беа надвор од државата. Бевме заедно 15 години. Го сакав само Шабан и сигурна сум дека никогаш нема да се омажам“ зборуваше Цуца по загубата на Шаулиќ.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close