Кафе муабет

Љубовницата на Шабан се омажи тајно а овој фраер е нејзиниот сопруг!

Многу патеше по Шабан...

Пејачката Ивона Неговановиќ-Цуца на својот Инстаграм профил објави фотографија со сопругот.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Пејачката која се прослави по натпреварот на Ѕвездите на Гранд, последните години не е многу присутна во медиумите.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Таа денес е среќно мажена. Таа се омажи во септември 2020 година, а сега на социјалните мрежи објави фотографии со сопругот.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Цуца ја пронајде својата сродна душа и се омажи пред две години, а свадбата ја криеше од јавноста. Таа само објави фотографија со сопругот на денот на нивната венчавка и сите беа изненадени кога ја видоа во венчаница.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Цуца учествуваше и во реалните шоуа Парови и Фарма каде откри дека нејзината сестра загинала во сообраќајна несреќа кога имала само 18 години а со другата сестра се скарала и нема никаков контакт.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

-Веќе немам сестра. Таа направи грешка и ме изгуби засекогаш. Едната сестри почина, во автомобилот со нејзиното момче. Таа имаше18 години, сите беа мртви на лице место – изјави Цуца.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

За оние кои не знаат, Цуца беше љубовница на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ а во 2016 година за медиумите изјави дека е горда што била негова љубовница.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

„Да се ​​родам пак, би се согласила да му бидам љубовница на Шабан Шаулиќ. Би сакала да му родам дете, јас сум слободна девојка и имам право на тоа. Сепак, знам дека би поминала низ пекол затоа што ќе има многу пречки. Да не беше така, одамна ќе го родев, бидејќи годините се зад нас“.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

„На денот на смр-тта на Шабан станав во 7 часот наутро иако не се будам рано. Одеднаш почувствував глад и изедов баварска кифла. Како да почувствував дека нешто се случи. Потоа се вратив во кревет да продолжам да спијам. Околу 11 часот видов многу пропуштени повици. Веднаш му вртев на Шабан на телефон. Заѕвони но тој не се јави. Потоа му се јавив на кумот, но ни тој не се јави. Кога конечно се слушнавме, му реков: „Друже, каде си? Како е?„Кумот потоа почна да плаче и рече: „Не знам каде е Шабан.“ Плачевме заедно“, изјави Цуца за „Република“ и додаде:

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

„Од неговата см-рт ослабев 10 килограми. Не јадам, не пијам, не спијам, не дишам… ум-рев заедно со Шабан. Тој поминуваше време со мене додека неговите беа надвор од државата. Бевме заедно 15 години. Го сакав само Шабан и сигурна сум дека никогаш нема да се омажам“ ззборуваше Цуца по загубата на Шаулиќ.

фото инстаграм/Ивона Неговановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close