Брак

Љубовниот живот на славниот турски актер предизвика голем скандал: Ја напушти својата бремена сопруга заради колешка!

Тие се заљубиле во серијата „1001 ноќ“ и оттогаш не престанале да ги заинтригираат медиумите

Имаше многу прашина околу неговиот љубовен живот

Брачната двојка Халит Ергенец и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката со серијата „1001 ноќ“, а после тоа имаа можност да ги гледаме во „Ранетата љубов“.

Тие се заљубиле во серијата „1001 ноќ“ и оттогаш не престанале да ги заинтригираат медиумите.

Имено, тогаш 23-годишната Бергузар го запозна 12-години постриот Халит,кој во тоа време беше во брак со актерката Гизем. Првите искри се појавија на снимките, но патувањето во Париз во 2008 година донесе пресврт во нивната врска. После десет месеци, Халит се разведе од Гизем, која во тоа време беше бремена.

Бидејќи Халит  и објасни дека е за заљубен во друга Гизем, одлучи да ја прекине бременоста. Бергузар го остави поранешното момче заради Халит, но немаше толку прашина околу нејзиниото прекинување на врска како со случајот со разводот на Халит.По разводот, тој и плати на својата поранешна сопруга околу 250 илјади турски лири, а Халит и Бергузар се венчаа веднаш откако заврши серијата. Тие го продолжија семејниот живот во едно од луксузните летувалишта во Истанбул.

Во 2010 година се роди нивниот прв син Али, а во средината на март годинава го пречекаа вториот син. Иако таа ја криеше бременоста во првите неколку месеци, беше фотографирана од папараците во декември, а потоа се откри дека е во блажена состојба.

“Халит и јас очекуваме второ дете. Не можам да ја опишам нашата среќа со зборови. Бременоста е блажена состојба и тоа се чувствувам како што се чувствувам. Ние сме многу среќни и им благодариме на сите за нивните добри желби”, рече тогаш Бергузар.

Проблеми во рајот

Снимањето на серијалот „Сулејман Величествениот“ значеше огромен успех за Халит, но неговиот приватен живот претрпе заради тоа. Имено, Бергузар не можеше да го поднесе снимањето на љубовните сцени помеѓу Халит и фаталната Мери Усрли. Огнената црвенокоса заводничка беше причиниа на раздор во брачната идила на Халита и Бергузар.

Дека навистина има проблеми во нивниот брак, го потврди самиот Халит Ергенк и тоа беше сосема неочекувано. Имено, во едно интервју, тој отворено призна дека неговата сопруга е љубоморна, но дека смета дека е нормално затоа што не е лесно да се понесе дека нивните партнери имаат љубовни сцени со другите колеги. Халит тогаш призна дека тие одат на брачен советник по иницијатива на Бергузар.

За неа се шпекулира …Кога Бергузар започна да ја снима серијата „Карадаџи“ во која нејзиниот актерски партнер беше Кенан, попознат како Езел, во турските медиуми почнаа да кружат гласини дека двајцата биле многу блиски дури и на камера. Сепак, ова никогаш не било докажано, а двајцата не се огласиле на оваа тема.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close