Кафе муабет

ЈОВАНА ЈЕРЕМИЌ: Не одам во Катар за да не ги ДЕКОНЦЕНТРИРАМ нашите фудбалери

Јеремиќ: Ако одам во Катар, би направила хаос...

Водителката Јована Јеремиќ позната како некоја која секогаш кажува тоа што го мисли, а со својот стајлинг во утринската програма привлекува големо внимание.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

Популарната водителка Јована Јеремиќ важи за една од најконтроверзните жени на ТВ екраните.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

Запрашана зошто не оди во Катар да ги бодри фудбалерите, водителката одговара:

,,Кога би заминала во Катар, би направила хаос, би ја деконцентрирала целата наша репрезентација. Затоа одлучив да останам во Белград и да ги поддржам од овде”, вели српската водителка.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

Таа споделува дека почнала да се интересира за фудбалот откако снимила рекла со аргентинскиот фудбалер Габријел Батистута.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

,,Мислам дека сега е вистинскиот момент да известувам за фудбалот. Ако тоа можеа да го работат новинарките кои немаат никаква врска со тоа, можам и јас’’, споделува водителката.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

Водителката открива дека и’ се допаѓа еден фудбалер, но не открива кој.

,,Ми се додворува еден фудбалер, но не би раскажувала многу за тоа. Моментално сум сама, се разведов и поради тоа во иднина ќе морам три пати да мерам пред да се одлучам со некој да сум во врска’’, искрена е Јеремиќ.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

 

Од бракот со политичарот Војислав Милошевиќ водителката ја има ќерката Леа, но вели дека сака уште деца:

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

,,Сакам уште деца, но не сега, туку за неколку години. Посветена сум на кариерата и пред друго дете би сакала да обезбедам уште еден стан’’, признава Јована.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

 

foto instagram/ JOVANA JEREMIC MILOSEVIC

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close