Кафе муабет

ЈОВАНА ПАЈИЌ ЈА ОТКРИ ВИСТИНАТА ЗА ПОМИРУВАЊЕТО СО САЛЕ ТРОПИКО: Пејачката шокираше со одговорот – „УШТЕ НЕ Е…“

Не се разведени...

Јована Пајиќ и Сале Тропико се разделија по десет години брак и тоа беше вест која изненади многумина.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Пејачката многу не сака да зборува на оваа тема но сега откри уште неколку детали од нивната врска.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Таа за јавноста откри дека се уште официјално не се разведени, а пред неколку месеци се шпекулираше за нивно помирување.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Тие имаат две ќерки и се трудат што повеќе да ја зачуваат својата приватност.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

“Тој сè уште не е мој поранешен сопруг. Мојот брак не беше “на изволте”, па мислам дека и мојот развод не треба да биде. За мене, тој валкан веш е катастрофа, кога луѓето ги користат медиумите за време на разводот да се испровоцираат. Тоа не е во ред, бидејќи децата кои се уште одат на училиште и се дел од едно друштво. Тогаш најмалку се води сметка како тие ќе поминат“, изјави Јована во емисијата „Пулсот на Србија“ на телевизија Курир.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

На прашањето на водителот Иван Гајиќ во каква врска се Јована и Сале, таа го потврди пишувањето на медиумите.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

„Ние сме во коректни, нормални и многу кооперативни односи, кои, всушност, луѓето треба да ги имаат кога имаат деца“, рече Јована Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Сале се уште верува во брак…

Сале Тропико неодамна за прв пат реши да проговори за врската со Јована. Тој за Србија Данас откри дали се смирил со пејачката и што го научила разделбата од неа:

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Заминувањето од гимназијата те учи на се. А кога одиш во основно и се разделуваш со другарите, тогаш нешто ти фали. Потоа можете да се свртите кон минатото и да се истражите себеси и да признаете каде сте погрешиле за нешто и каде сте биле во право. Кога луѓето се разделуваат, секој добива време да може да размислува и да види како што е, да може да продолжи понатаму – изјави Сале, а потоа призна дали се уште верува во бракот како институција и дали хартијата му дава значење:

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Тоа не значи ништо. Луѓето или се сакаат или не се сакаат, ниту една хартија не може да те натера да сакаш некого. Верувам во Господ и во црковна венчавка и љубов пред Бога – изјави Сале за Србија Данас.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Парот истакна дека спогодбено раскинале и дека останале во добри односи, најмногу поради воспитувањето на нивните две ќерки Хелена и Џина.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Точно е дека јас и Саша донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Ќе останеме пријатели и ќе бидеме, како и досега, посветени на заедничкото одгледување на децата. Разводот е во тек и поради мирното воспитување на нашите девојчиња барам медиумите да ни ја овозможат потребната приватност – изјави тогаш Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close