Кафе муабет

Јелена Ѓоковиќ искрено за бракот со Ноле: Призна дека не е се така сјајно- “Грешев, сега сфаќам”

Сопругата му е најголема поддршка...

Јелена и Новак Ѓоковиќ важат за еден од најхармоничните парови. Светски број еден тенисерот не пропушта прилика да не каже колку е благодарен на Јелена и дека таа му е најголема поддршка.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

Но парот еднаш доживеа јавна расправа, и тоа многу одамна, а поради непозната причина пред осум години имаше сомнежи и за крај на врската меѓу најдобриот српски тенисер и неговата избраничка.

фото профимедиа

Никој не може да каже со сигурност што се случува во нивниот брак, но речиси и да не поминува ден, а да не се зборува за проблемите кои наводно ги имаат Јелена и Новак.

ФОТО: Новак Ѓоковиќ / Инстаграм

И покрај тоа што тенисерот и неговата сопруга досега многупати докажале дека меѓу нив има искрена љубов, сепак на крајот на денот говори и фактот што тие се родители на две прекрасни деца Стефан и Тара, но јавноста не престанува да шпекулира за нивната заедница.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

Колку Јелена влијае на одлуките на Новак, како се согласува со суетната Дијана, дали му дозволува да излегува, дали внимава на тоа како се храни, сето тоа се прашања кои се продлабочуваат од ден на ден, јавноста е се пољубопитна а медиумите бараат одговори.

фото инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

И покрај љубопитноста на обожавателите, славниот спортист и неговата емотивна партнерка избегнуваат да зборуваат на темата брак, обидувајќи се да дозволат нивните постапки да зборуваат најдобро за тоа.

фото принтскрин/инстаграм

Тие се фокусирани на воспитување на децата а во исто време заедно работат на подобрување на Фондацијата, која неодамна се пофали со уште еден новитет.

фото принтскрин/инстаграм

Станува збор за онлајн училница преку која децата можат да го потврдат или проверат своето знаење, а штом ја споделила идејата на Инстаграм, Јелена добила повратна информација од нејзините следбеници.

фото принтскрин/инстаграм

Еден од следбениците ѝ го посочи проблемот велејќи:

фото инстаграм

– Наставата и учењето преку Интернет стануваат достапни за голем број деца, можеби и за сите деца во светот. Тоа ќе овозможи развој на еднострано гледање на проблемите и појавите. Како да се спасите од вакви проблеми – прашал љубопитен родител на кој Јелена му одговорила:

фото инстаграм

– Колку прекрасно размислуваш. Апсолутно се согласувам со тебе и токму затоа се приклучувам на овие иницијативи…сигурно ќе грешиме, ги немаме сите одговори во моментов и не е се црно-бело. Важно е често да поставуваме прашања и да бараме решенија – напишала сопругата на Ѓоковиќ, согласувајќи се со духовитиот коментар на една мајка дека дури сега, на 40-годишна возраст, работите и се многу појасни благодарение на новата платформа.

фото принтскрин/инстаграм

Јелена и Новак прават се за да помогнат што повеќе преку добротворната организација, пред се на најмладите, а новиот проект за совладување на материјалот за неколку часа стана популарен меѓу родителите и нивните наследници.

фото Профимедиа

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close