Кафе муабет

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се бакнаа прв пат на оваа песна- пејачката откри и каде се случил првиот бакнеж

Се бакнале на песната на Сергеј Четковиќ...

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се заедно, 13 години а нивниот брак има подеми и падови, но сепак парот ја негува љубовта.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

И покрај тоа што во времето кога се запознале имаа статус на ѕвезди, таа во светот на музиката, а тој во фудбалот, почетокот на нивната врска не се разликува значително од љубовните приказни на другите парови.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Имено, двојката Тошиќ имаше „своја“ песна од првиот ден на романсата.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Станува збор за хитот на Сергеј Четковиќ „Pogledi u tami“, на која Јелена се појави пред матичар, но и со коај таа и Душко се бакнаа за прв пат.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Тоа го призна во една прилика гостувајќи во емисијата кај Огњен Амиџиќ. На прашањето каде се бакнале првпат, Јелена по кратко колебање искрено одговорила:

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Па, знаете каде обично се случува тоа, во автомобилот.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Потоа таа се сврте кон публиката и гласно се насмеа: „Дали морав да го кажам тоа?“.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, по турбулентниот период и конфликт што се случи за Божиќ, успеаја да најдат заеднички јазик и, веројатно, да и дадат уште една шанса на нарушената врска.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Многумина посакаа крај на нивната љубовна приказна која трае цели 13 години, а сега конечно е откриено дека се се вратило во нормала.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Веќе нема сомнеж дека парот решил да поработи на несогласувањата, а Душко се вратил дома кај сопругата Јелена.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

За потсетување пејачката го пријави својот сопруг во полиција на 7 јануари, тврдејќи дека ја плукнал и и удрил шлаканица.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

За немилиот настан Јелена кратко проговори на Инстаграм, апелирајќи до јавноста и медиумите да престанат да шпекулираат и да ги остават неа и нејзиното семејство на мира.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Точно е дека не се зборува за развод. Ако нешто се случило на тој спорен ден, двајцата се доволно зрели сами да ги решат проблемите што ги имаат. И двете се ќерки на прво место, најважно им е што се добро, а Атина и Ника се многу поврзани и со мајка им и со татко им. Бидејќи се веќе големи и можат да следат што се пишува, пред се Јелена и Душко сакаат да ги заштитат од сензационалистички написи – открил за „Скандал!“ извор близок на познатата двојка.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

На познатиот фудбалер му беше изречена итна мерка забрана за приближување до Јелена во траење од 48 часа, која потоа беше продолжена на уште 30 дена.

Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм/ Кatarinatp81

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close