Кафе муабет

Ја поврзуваа со Душко Тошиќ, го остави поранешното момче бидејќи ја изневери: Еве која е Софија, младата дизајнерка која го освои регионот.

Има две имиња...

Младата дизајнерка Софија Шашиќ беше во центарот на медиумите пред извесно време кога излезе веста дека е во тајна врска со Душко Тошиќ.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Имено Софија тргна по стапките на својата мајка и ја започна својата кариера во светот на модата, а додека разговараше со следбениците на социјалните мрежи, откри една помалку позната информација за себе.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Имено, еден од придружниците ја прашал зошто има две имиња, што ќерката на пејачот Жељко Шашиќ детално го објаснила со фотографија од нејзиниот пасош како доказ за нејзините тврдења.

Фото Инстаграм/Софија Шашиќ

– Родена сум во Германија. Нормално е таму да има две имиња, а моите родители се одлучија за тоа. Како што може да се види од документот, моето име навистина се пишува „Софија“, а не Софија – рече Шашиќ, додавајќи дека нејзиното целосно име е всушност „Софија Лаура“.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

За потсетување, Софија се најде среде скандал и додека беше во врска со фудбалерот Немања Радоњиќ.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Тогаш медиумите објавија дека тој наводно почнал да се гледа со пејачката Марина Висковиќ додека бил во врска со Софија Шашиќ, ќерката на Соња Вуксановиќ и Жељко Шашиќ, а неговата врска со неа се уште не е завршена.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Иако има друга девојка, манекенката Исидора Кадијевиќ, сепак наводно се среќава со Марина секогаш кога има прилика.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Инаку, Софија ја раскинала врската со Радоњиќ кога му нашла преписка со Вишковиќ, која фудбалерот ја ангажирал во неговото кафуле во Белград, каде што таа и ден денес настапува, најчесто во петок. Деталите за оваа афера ги кажал извор близок до главните актери во приказната.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

– Софија и Немања беа во стабилна врска и јавно ја покажуваа љубовта до моментот кога го фати како се допишува со Марина. Избувна, се обиде да се оправда, но Софија не трпи такви работи и доби шут карта. Впрочем, тие веќе имаа расправии, а тоа беше само една од причините да се прекине емотивната врска. Не разговараа извесно време, но набрзо ја измазнија врската и сега се добри пријатели. Во меѓувреме стапил во контакт со манекенката Исидора која работела за Софија, а со Вишковиќ се уште одвреме-навреме се гледа. Тие се среќаваат тајно бидејќи и двајцата имаат партнери. Инаку, Исидора е со него во Португалија секогаш кога нема модна кампања. Моментално важи за една од најубавите српски манекенки и ја нарекуваат српска Кендал Џенер поради сличноста со светскиот топ модел – вели соговорникот на „Курир“.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ
фото Инстаграм/Софија Сашиќ
фото Инстаграм/Софија Сашиќ
фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close