Новости

ЈА ОСТАВИ СНЕЖАНА САВИЌ И СЕ ОЖЕНИ СО 30 ГОДИНИ ПОМЛАДА АКТЕРКА- На 76 години стана татко на близнаци!

Тој се ожени со 30 години помладата актерка Драгана Туркаљ и на 76-годишна возраст доби близнаци, ќерката Искра и синот Лазар.

 

 

Актерката Снежана Савиќ беше во брак со режисерот и сценарист Драгослав Лазиќ, со кого ја има ќерката Анита.

 

 

Имено, бракот на Снежана и Драгослав не траеше долго, и заврши неколку години по нивниот заеднички живот.

 

Фото: Пинк.рс

 

Драгослав потоа се ожени повторно, со 30-годишната помлада актерка, Драгана Туркаљ.

Со неа, на 76-годишна возраст, тој стана татко на близнаци, ќерката Искра и синот Лазар.

 

 

Во едно интервју, Драгослав Лазиќ откри дека неговата сопруга е одлична мајка, а нивните близнаци многу добро се согласуваат со неговите други деца, синот Зоран, Катарина и актерката Анита Лазиќ, која ја има од бракот со Снежана Савиќ.

Еве како изгледа неговата нова девојка.

 

 

Драгослав и Драгана се венчаа во Корачица, во куќата на нивниот кум, славниот актер Велимир – Бата Живојиновиќ.

Во 2003 година, следеше црковна венчавка во манастирот Златенац близу Свилајнац.

 

Foto Facebook

 

Инаку и Снежна Савиќ, актерката која иако има 66 години се уште важи за една од најубавите жени на Балканот, неодамна откри дека е во врска со маж кој не се занимава со јавна професија и со кој е во нежна и стабилна врска.

Актерката откри дека не сакала да се премажи по втор пат.

 

 

Снежана Савиќ важи за една од најубавите дами од поранешните југословенски простори, која во осумдесеттите никого на остави рамнодушен играјќи ја улогата на Нина, во филмот „Што е со тебе, Нина“, а во некои сцени е гола и изгледа неверојатно секси.

 

Foto Facebook

 

Филмот „Што е со тебе, Нина“ беше прикажан во Jугославија во 1984 година и беше голем хит во тоа време.

Во филмот познатата актерка Снежана Савиќ го покажа сиот раскош и убавина на женското тело.

 

 

Погледнете како изгледа денес актерката која беше најпосакувана на Балканот…

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close