Кафе муабет

Ја изгубив невиноста на 15 години со професорот по математика: Љубовниот живот на Весна Змијанац ја шокира јавноста, била во врска со овој политичар!

Призна се во својата автобиографија...

Пејачката Весна Змијанац крена вистинска прашина со својата автобиографска книга во која го откри својот бурен љубовен живот.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Весна Змијанац, важеше за вистински секс симбол, бидејќи беше една од првите јавни личности доволно храбри да се „соблече“ пред камера.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Нејзината популарност растеше со текот на годините, а таа и денес ги полни концертните сали и клубовите.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Имала турбулентен живот, полн со пороци со кои се борела, па денес ужива во улогата на баба.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Првата љубов ја криела со децении, а се шпекулираше дека семејството се одрекло од неа.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Жената по која многумина копнееја во поранешна СФРЈ и денес освојува со својот моќен глас. Уште од седумдесеттите години на минатиот век, таа ја заинтригира јавноста со својот бурен љубовен живот.

Одредени моменти потсетуваат на оние од филмовите, а Весна се обиде да прикаже се во својата автобиографија.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Во сè се издвојува приказната за тоа како ја изгубила невиноста. Како што истакна, тоа било со професорот по математика, кога имала 15 години.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

„Тоа прво љубовно искуство беше некако избрзано, не многу имагинативно, лишено од уникатност и славеничко расположение. Не многу болно, но во грч“, откри Весна.

фото инстаграм/Весна Змијанац

Имено, таа учела средно училиште во Австрија каде живеела со нејзината мајка, а врската со професорот се случила кога се вратила во Србија.

фото инстаграм/Весна Змијанац

„Кога завршив основно училиште, се преселив да живеам кај мајка ми во Виена, но пред тоа веќе бев во врска со професорот по математика. Меѓутоа, кога дојдов во Краљево на одмор по завршувањето на првата година средно, нашата врска навистина стана она што се нарекува врска, љубовна врска меѓу двајца. Сите пречки беа отстранети. Веќе не бев негов ученик, а иако бев малолетна, веќе изгледав малку постара за моите години. Разликата во години исто така не беше пречка. Барем не за мене. Ми требаше некој постар, некој во кој, без да знам, всушност барав татко. Отпрвин ми пречеше тоа што ме испрашуваше и оценуваше мојот учител, човек кој ме познава буквално од дете, но близината си го направи своето, а неговата согласност да ја објави врската јавно (шетавме фатени за раце ) во мене ја отстрани сета непријатност“, истакна Весна.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Весна откри и какво сеќавање има за тоа искуство.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

„Претпоставувам дека мораше да биде така кога се ќе се земе предвид. Јас кажувам сè, а мислам на времето (првиот однос), местото (шеталиштето покрај Ибар) и нас, учесниците. И толку од тоа – детално го опишала односот со учителот. Тоа се случи уште два пати за време на мојот одмор, секогаш во приближно исти околности и со речиси ист краен резултат и чувство. Тоа не беше болно, далеку од тоа, но некако премногу обично“.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Посебно внимание привлече приказната за првата врска на Весна, која таа наводно ја криела цели 40 години. Имено, додека живеела во Виена, Весна работела во фабриката Сименс. Во еден момент го запознала Питер, синот на сопственикот.

Фото Инстаграм/Весна Змијанац

„Се случи за време на моето стажирање во управната зграда да се појави синот на сопственикот на Рудолф, Питер Сименс. Тоа беше љубов на прв поглед – ако има такво нешто“, откри тогаш Весна.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

А кога во седумдесетите дошла во Белград за да изгради кариера, го запознала хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш, со кој се омажила. Тие беа заедно три години.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Во 1986 година, Весна се омажи за поранешниот шеф на маркетинг на PGP RTB, Владимир Јовановиќ. Пред да ја добие ќерката Николија, пејачката два пати го изгубила бебе.

фото инстаграм/Весна Змијанац

Меѓутоа, поради нивните различни карактери, Весна и Влада набргу потоа се разделија.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Подоцна се појавија гласини за врската на Весна со покојниот политичар Иван Стамболиќ, но се шушкаше дека била во врска со еден од лидерите на Социјалистичката партија на Србија, Милорад Вучелиќ. Се шпекулираше дека благодарение на неговата позиција, спотот на Весна премиерно бил прикажан во Дневник. Таа никогаш не криеше дека сака моќни мажи на моќни позиции.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close