Кафе муабет

„Јас сум пресреќна баба” – Илда Шаулиќ не може да ги сокрие емоциите

Познатата пејачка ужива во новата улога!

Фудбалерот Лука Аџиќ со својата избраничка Александра станаа родители на ќеркичката Лана…

Внукот на покојниот пејач, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ стана татко.

фото инстаграм
фото инстаграм

Фудбалерот Лука Аџиќ со својата избраничка Александра станаа родители на ќеркичката Лана.

По тој повод семејството Шаулиќ сега организираше прослава во ресторан во главниот град.

фото инстаграм
фото архива
фото инстаграм

Гордана Шаулиќ, Санела Шаулиќ и Илда дојдоа на прославата, дотерани и пресреќни поради приновата во семејството.

– Убаво, пресреќна, премногу горда. Ова е посебен ден за нашите семејства. Сега сум баба за прв пат, добро е чувството за ваква баба. Малку се шегувам, пресреќна сум поради Лука и Александра – изјави Илда.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

За потсетување, Александра со царски рез на свет ја донесе нивната ќерка Лана, која се роди три килограми и при раѓањето доби оценка 10.

foto instagram

Раѓањето во приватната клиника помина во најдобар ред, а интересно е што раѓањето го водеше професорот Александар Љубиќ, кој пред 23 години и помогна на Санела да го донесе Лука на свет.
Семејството Шаулиќ едвај го чекаше овој момент.

foto instagram
foto instagram

Лука и Александра се во врска веќе неколку години, а во март на своите социјални мрежи ја објавија веста дека ќе станат родители.

– Добредојде на свет љубов моја! Тато те сака! Лана Аџиќ – напиша фудбалерот на својот Инстаграм профил.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Имено, познато е колку Илда е поврзана со нејзината сестра Санела и нејзините деца.
Веста дека синот на Санела, Лука Аџиќ стана татко буквално и го растопи срцето.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
foto Srbija Danas
фто Курир.мк

Илда беше воодушевена што нејзиниот внук стана татко, а нејзината ќерка ќе има друштво за играње.

фото инстаграм
фото инстаграм
foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Можеби звучи смешно, но јас сум многу среќна. Сестра ми ги има Уна и Лука, кој е посебен затоа што беше радоста и првото дете што влезе во нашата куќа. Лука е вистинско „дете на тетка“, така што е сосема логично што внимателно следам сè што се случува во неговиот живот. Ова е прекрасно изненадување за сите нас, а исто така сме среќни што има прекрасна свршеница. Друга принцеза наскоро ќе пристигне во нашето семејство – изјави тогаш гордата тетка.

foto instagram
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close