Дом и семејство

“Јас сум дете од епрувета”- синот на фолкерката Злата Петровиќ ја шокираше јавноста- откри детали кои никој не ги знаеше!

Не можела да забремени...

Синот на водителот Зоран Пејиќ Пеја и пејачката Злата Петровиќ, Јован важи за скромно момче кое и покрај славата на неговите родители не сака многу да се експонира  во јавност.

фото инстаграм/Јован Пејиќ

Јован не го гледаме често во јавност, а сега за прв пат реши да си ја отвори душата и за медиумите откри шокантни детали за бременоста на неговата мајка пејачката Злата Петровиќ.

фото инстаграм/Јован Пејиќ

Јован вели дека е божјо дете и откри детаљ кој се случил при неговото раѓање, а за кој јавноста до сега ништо не знаеше.

фото инстаграм/Јован Пејиќ

– Мајка ми не можеше да остане бремена, отиде на ин витро, јас сум дете од епрувета и не се срамам од тоа. Никогаш, навистина никогаш не ми пречеше, а ниту на друштвото околу мене – изјави во една емисија и откри како родителите му го избрале името:

фото инстаграм/Јован Пејиќ

– Мајка ми имаше проблеми, немаше доволно крв. Требаше да се родам на осумнаесетти јануари, но тој ден беше погребот на Аркан и докторот не можеше да ја оперира мајка ми. Така се родив за мојата слава на Свети Јован, и го носам моето име по тој светец, откри Јован.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Инаку јавноста го запозна Јован откако се дозна дека работи во продавница за спортска облека.
Но сега тоа е минато, па Јован почна да работи на телевизија.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Јован рано се осамостои па така одамна самиот заработува а сега реши да се вработи во „Инста ТВ“ и да проба нова професија.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Јован е вреден тип. Никогаш не му било проблем да работи, ниту сега. Не сака родителите да го издржуваат. А работата на телевизија е нов предизвик за него – изјави извор близок до Пејиќ.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Синот на Злата ги потврди овие сознанија и истакна дека е воодушевен од новата работа.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Вистина е, навистина сум задоволен. Имам одлични колеги. Има многу убава енергија во насока. Работам како организатор, односно ги организирам сите настани поврзани со „Првиот бенд на Србија“. Одлично се снајдов – изјави Пејиќ.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Да потсетиме, Злата Петровиќ има два сина, Мики кои го доби во бракот со пејачот Хасан Дудиќ и Јован од бракот со водителот Зоран Пејиќ Пеја.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Пејачката секогаш истакнува дека е горда што ги одвела синовите на вистинскиот пат.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Ако не ги гледате мојата душа и срце, сè друго е ирелевантно. Убаво е што, иако заработуваме добро, во ниту еден момент моите синови не сакаа да зборуваат за тоа чии се.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Злата не крие дека често го повикува постариот син да оди на настапи со неа, бидејќи тој е музичар, но тој не сака, за луѓето да не помислат дека тој успеал поради неговата мајка.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close