Кафе муабет

Јас и Драшко раскинавме виртуелно! Тања Савиќ призна дека повеќе не разговара со градоначалникот на Бања Лука: Тој веќе си најде девојка!

Вели дека не ни била со него...

Пејачката Тања Савиќ неодамна ја разбранува фантазијата на фановите кога на својот Инстаграм профил објави фотографии со „венчаница“  и во локацијата обележа Бања Лука, па сите алудираа дека се омажила за градоначалникот Драшко Станивуковиќ.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Таа тогаш призна дека целта и била да ја вознемири јавноста.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

-Тоа беше целта да се вознемири целата јавност. Сето тоа беше маркетинг за мојата нова песна. Правам се во движење, живеам за моменти, таква сум. И кога барам совет од некого, слушам, но на крајот правам како што јас сакам. Новинарите се шегуваа, решив да им вратам малку. Облеков венчаница, се обидов да видам како ми стои, бидејќи не ја облеков на мојата свадба, тоа беше само граѓанска свадба, не се венчав во црква. Да ме прашавте дали посакувам пред десет години, ќе речев да, сега ми помина. Мислам дека го надраснав тоа – истакнува Тања.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Тања во разговорот признала дека повеќе не е во контакт со Станивуковиќ и дека ја прекинале врската.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Го поздравувам Драшко во оваа прилика, веќе не сме во контакт! Виртуелно раскинавме. Сето тоа траеше една година. Дали се слушнавме тој ден кога ја закачив сликата во венчаница, подобро да не зборувам понатаму… Во суштина, кога имаме некаква комуникација, тоа е во границите на културата, но прекинавме. Веќе најде девојка, сигурна сум, но тој треба да има мир – открива Савиќ, и додава:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

-Убаво е да имаш некого, а го немаш, а тој некој воопшто не ти пречи, не те напнува, не те притиска, не е со тебе, а сепак сите ти честитаат. Интересно, навистина. Никого не обвинував за ништо, едноставно таква сум, го немам тоа во себе и не се налутив. Сето тоа го пуштам да оди како што оди, пак велам, живеам за моментот – низ смеа истакна Тања во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Да потсетиме, неодамна во медиумите излезе веста дека Драшко Станивуковиќ градоначалникот на Бања Лука, наводно многу и се налутил на Тања Савиќ и нејзиниот гест со објавување фотографија во венчаница го разбеснил.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Имено, Тања неодамна објави фотографија од снимањето на виде спот каде позира во венчаница.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Имено многумина мислеа дека спотот е направен во Бања Лука со оглед на тоа што таа во описот на фотографијата како локација ја одбра токму Бања Лука и со тоа ги наведе нејзините следбеници да помислат дека се омажила за Драшко.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Сепак, спотот како што и самата објасни подоцна е снимен во Белград, а овој маркетиншки трик по кој посегна пејачката го разбесни Драшко.

фото инстаграм/Тања Савиќ

-Тања сакаше да привлече внимание и да стави до знаење дека се уште е блиска со Драшко, иако многумина мислат дека таа со овој гест му ги кажала своите желби. Додека таа се тагираше во Бања Лука, Драшко го повикаа од сите страни да го прашаат за тајната венчавка со пејачката. Драшко е многу изнервиран, затоа што не сака да биде вмешан во тоа, сепак сите му велат дека најмалку се пишува за него во политичка смисла, бидејќи бил близок со Тања. Истиот ден и се јавил и и објаснил дека не сака да се појавува во таблоидите – вели добро информиран извор за „Стар“.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

-Тања се извини и рече дека и било слатко да направи финта, дека не мисли ништо лошо и дека била убедена дека сите ќе разберат дека снима видео. Плачеше и му вети на Драшко дека отсега повеќе ќе се грижи за своите објави и за начинот на кој се шегува.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Пејачката минатата недела јавно откри зошто со оваа постапка натера многумина да помислат дека се омажила за Драшко во Бања Лука:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Толку сум уморна, не сум спиена. Треба да ги држиме луѓето во неизвесност некое време. Верувајте, немам поим што кажа тој, не сме во контакт, постапив така затоа што сите се шегуваат поради тоа и тоа предизвика најдобри можни реакции – изјави таа во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“.

фото инстаграм/Тања Савиќ

– Луѓето негодуваат, но не можеме да го промениме народот. Секогаш правам како што сакам. Многу пати во животот сум изгорена. Јас уште така функционирам, тоа сум јас, никого не слушам, луѓето се тука да коментираат. Најважно е што мислам јас и мојата публика. Навистина сум среќна – заврши Тања.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close