MAMA

Јарец, Водолија, Риба –ноември носи НОВИ возбуди

Сè ќе оди точно како што сте замислувале и посакувале

Јарец – месечен хороскоп за ноември 2020 година

На емоционално ниво, постои период на подеми и падови, особено во средината на месецот

Сè ќе оди точно како што сте замислувале и посакувале. Сега можете да го насочите целото ваше внимание на нови проекти кои ќе вклучат многу луѓе. Засега оставете ги сите ситници и помалку важните работи настрана.

Работните места што ги започнавте во ноември, а за кои долго чекавте зелено светло, сега ќе добијат нова димензија. Сè ќе оди нагорнина.

На емоционално ниво, постои период на подеми и падови, особено во средината на месецот. Во секој случај, обидете се да останете смирени, добро размислете пред да кажете нешто, бидејќи горко би можеле да се покаете за некои изговорени зборови.

Ако ја работите истата работа со години, ова е периодот кога може да бидете унапредени во повисока позиција или да се подигнете. Покажете ја својата најдобра страна, работете напорно и имате голема шанса да се истакнете меѓу вашите колеги.

Имунитетот не е вашата силна страна и добро време е да започнете да земате дополнителен витамин Ц.Склони сте на бактерии и вируси, инфекции и настинки, затоа бидете подготвени да се борите против нив, но претходно преземете ги сите превентивни мерки.

Важни датуми: Не пропуштајте ги шансите 4, 7, 8, 18 и 21 да ви ги донесат.

Определување: На крајот на месецот, конечно ќе можете да направите некои работи за кои сонувавте долго време. Ова се некои работи поврзани со вашето лично задоволство. Во ноември ќе бидете во посебно расположение да ризикувате и тоа ќе ви се исплати финансиски.

Водолија – месечен хороскоп за ноември 2020 година

Ова е месец во кој ќе донесувате одлуки за вашиот живот, за вас ноември ќе биде месец во кој ќе ги анализирате сите свои претходни достигнувања, ќе ги преиспитате своите ставови и убедувања, но и ќе донесувате одлуки од кои ќе зависи вашата иднина.

Ќе има една личност која ќе ви понуди многу опции, но мора да бидете свесни, да не се занесувате, бидејќи овие прекрасни понуди генерално ќе имаат мал контакт со реалноста.

Не дозволувајте ниту озборувањата да ве вознемируваат. Подобро е да покажете дека воопшто не ве допира, отколку да напаѓате некого – на тој начин повеќе ќе го разбеснете вашиот непријател.

Ноември за Водолија значи и многу забавни и социјални настани на кои ќе бидете поканети. Не ги одбивајте овие покани без причина, бидејќи ќе заблескате на нив и може да се направат важни познанства.

На овие настани, Слободниот Водолија ќе запознае некои луѓе од спротивниот пол кои се достојни за внимание.Грижете се колку јадете. Ако не ја контролирате вашата желба за храна, може да има сериозни последици. Внимателно разгледајте колку и што јадете, откажете се од слатките, во спротивно наскоро ќе завршите со видлива вишок тежина.

Важни датуми: 10, 11, 14, 15 и 18 ноември се вашите можности за големи животни промени!

Врвни совети: Иако многумина ќе се обидат да ве исфрлат од рамнотежа, не дозволувајте никој да ве испровоцира и да останете смирени. Инаку, ќе заврши лошо за вас. Во некои ситуации, подобро е да го гризете јазикот и да не кажувате ништо, отколку да влезете во конфликт.

Риби – месечен хороскоп за ноември 2020 година

Пред вас е бурен месец

Иако месецот ќе започне да биде бурен, не очајувајте. Имајте на ум дека секогаш има пречки на патот кон успехот што само нè зајакнуваат. Не дозволувајте да се вознемирувате премногу ако сè тргне надолу за вас во првата недела, бидејќи тоа ќе се промени до крајот на ноември.

Овој месец ќе донесе добри можности, а успех ќе постигнете само ако се потрудите и ги искористите на вистински начин. Треба да бидете внимателни и да направите внимателни потези.

Постои можност да напредувате на работа и да ја зголемите заработката. Во првата недела не донесувајте избрзани одлуки, бидејќи тие можат скапо да ве чинат Пред да кажете нешто, кажете го тоа двапати. Ноември е месец во кој не треба да ризикувате премногу.

Што се однесува до љубовта, ѕвездите се во ваша корист. Некој од вашата околина ве погледна и постојано размислува за вас.

Можноста за ненадејно патување се појавува на крајот на месецот и не треба да ја пропуштате. Потребно ви е бегство од обврските и релаксација.

Важни датуми во ноември: 3, 10, 12, 21, 22.

Топ совети: Обидете се да се опуштите и да не размислувате за проблемите со кои сте опкружени. Запомнете дека виножитото секогаш доаѓа по дожд.

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close