Кафе муабет

Јана го покажа брат и, сличноста е неверојатна: Со негова помош ИЗГРАДИ КАРИЕРА, а вака изгледа тој- ИДЕНТИЧНИ СЕ!

Од него имала најголема поддршка...

Иако важи за многу активна на социјалните граници, Јана Тодоровиќ ретко ги споделува приватните моменти со своите придружници, особено ги крие членовите на семејството.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Но пејачката сега реши да направи отстапка па го покажа братот.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Повод за ваквиот чекор на Јана беше роденденот на нејзиниот брат Дејан, на кој таа јавно му го честиташе роденденот, а на фотографијата беше и нејзината сестра Данијела.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Веднаш следеа коментарите за тоа како сите наликуваат еден на друг, а најмногу се коментираше тоа дека Јана многу личи на нејзиниот брат.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Среќен роденден на нашиот брат“, напиша пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Претходно Јана за медиумите изјави дека првите музички чекори ги направила токму со помош на нејзиниот брат Дејан.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Сите беа зачудени како женско дете може толку рано да влезе во кафеана, јас тогаш не го разбирав тоа, но на моите родители не им беше лесно. Тато ме возеше на сите настапи. Доволно ми беше татко ми да ми даде пари за една плескавица. Хонорарот незнам колку беше ама некаде околу 10 марки денес тоа е околу 5 евра. Тогаш брат ми ги криеше парите не ги даваше никому кога ќе ми затребаа барав од него, „рекла Јана во едно интервју за Курир“.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Инаку пејачката Јана Тодоровиќ повеќе од две децении е во брак со својот сопруг Иван со кој има ќерка Кристина Џулијен.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Тие важат за еден од најхармоничните парови на естрадата, а парот се запознал кога Иван имал 21 година.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Иако секојдневно уживаат во љубовта, сопругот на Јана речиси никогаш не се експонира во јавност, а нивната приватност строго ја чуваат од љубопитните очи.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Кога првпат те видов не ми се допадна, но кога почна да пееш се заљубив. Долго размислував и конечно ја отпеав песната на Цеца. Тој тогаш имаше 21 година“, рече Јана.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

“Се запознавме пред точно 23 години во Косово, каде што и живеев и пеев. Тој дојде да ме слушне затоа што му требаше пејачка за неговиот ресторан што го отвораше во Минхен. Штом ме слушна, „Два часа подоцна, тој ми пријде и ми рече:„ Ќе бидеш моја или ничија “. Вака изгледаше нашата прва средба“, рече пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Покрај тоа, тогаш бев во врска, зошто сега би криела кога многу од моите пријатели знаат што се случуваше во тој момент, па по еден месец влегов во сериозна врска и се омажив за Иван. И така, ние сме заедно 23 години и имаме прекрасно девојче.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Нема да кажам дека падна на моето пеење, но мислам дека беше така “, призна Јана.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Не бев за албум, сакав да бидам со него, да имам деца, а тој ми рече: „Не. Ќе снимаш албум“. Можеби неговите не беа задоволни од неговиот избор на почеток. Плачев кога ме запроси, моите видоа дека е тоа вистинското, едвај чекаа да ме задржат, да не се вратам, имаше радост и славење. Свадбата беше многу подоцна, таа хартија не значи ништо, толку години сме таму каде што сме“.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Многу се зборуваше за тоа колку е богат партнерот на пејачката со оглед на тоа дека живеат во Палас, а таа ја откри правата вистина за капиталот.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

“Мојата ќерка е најголемото богатство. Се друго… Замокот што го имаме е во сопственост на мојот свекор. Ние сме големо семејство и тој е успешен и почитуван човек. Отсекогаш живеев скромно и во тој дух јас го воспитувам своето дете“, рече таа.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close