Кафе муабет

Јавноста го осуди поради раскинувањето и свадбата со Хана: Сите ја сожалуваа Данијела а ОВА е правата вистина за разделбата по 24 години!

Вистината излезе на виделина...

За свадбата на Хана Хуљиќ (31) и Петар Грашо (45) се зборуваше цел викенд. На социјалните мрежи кружат фотографии од свадбата, а кумот на Грашо, Дино Раѓа (54), на Инстаграм објави серија фотографии од забавата и предизвика лавина коментари.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Веднаш почнаа да се редат честитки, но се разви дискусија за Данијела Мартиновиќ (50) со која Грашо беше во врска 25 години.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

„Најмногу ми е жал за кутрата Даниела“, напиша таа, а Дино спремно одговори:

фото принтскрин

– Зошто ти е жал, па таа го остави? – напиша тој и дискусијата продолжи во коментарите.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Многумина ги дадоа своите теории за причините за раскинувањето на нивната врска и на крајот заклучија: – За да осудиш треба да знаеш многу, а ние не знаеме ништо.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Друга придружничка која не била воодушевена од венчавката решила наместо Хана и Грашо да ги пофали Дино и неговата сопруга Викторија (44).

фото инстаграм/Дино Раѓа
фото инстаграм/Дино Раѓа

-Ти и Вики за мене сте сто пати подобра двојка – напиша таа, а Дино повторно имаше подготвен одговор:-Тие се одличен пар – одговори долгогодишниот пријател на Грашо.

фото инстаграм/Дино Раѓа

По раскинувањето на Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо, кој сега е во брак со 15 години помладата Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ, многумина се сетија на интимното интервју кое пејачката го даде за хрватските медиуми, а кое сè уште ги тресе сите жени кои се борат за потомство.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Данијела беше во емотивна врска со Грашо 24 години и никогаш не криела дека се надевала на заеднички деца, што не се случило.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Како што еднаш истакна, не и е лесно што медиумите, бидејќи е јавна личност, се занимаваат со оваа тема.

Фото нстаграм/Хана Хулиќ

-Мајчинството ми е доста тешка и лична тема, а од друга страна со оглед на тоа што сум пејачка е многу јавна. Понекогаш таквите наслови за моето неостварено мајчинство звучат и изгледаат толку едноставно, неточно. Затоа, во ранливите моменти на емоционална експанзија, почнав да пишувам, раскажувајќи приказна во една форма во која му се обраќам на моето неродено дете, на моето Малечко. Знаеш, оние долги ноќи кога имаш чувство дека немаат почеток или крај, чувство дека ќе останеш засекогаш заглавен во пукнатината на времето. Сакав да му кажам се од прво лице еднина – изјавила Даниела за Јутарњи пред неколку години.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Данијела, инаку, неодамна за магазинот ИН одговори како се чувствува по раскинувањето на толку долгата врска, која го одбележа половина нејзин живот.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Многу необично искуство, учам да летам. „Слобода“ е збор што многу го сакам и кој е повеќедимензионален. Мислам дека најважно е тоа чувство на слобода во нас самите.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

„Се стремев кон својата слобода во себе, што значи да бидам вистински верна на себе во сè“, рече Даниела, цитирајќи ја својата колешка. Кога погледнав преку моето рамо и погледнав во своето минато, едно од најтешките искуства ми донесе толку спектакуларно нови работи кои навистина никогаш не сонував да ги замислам и сонувам за себе…

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close