Кафе муабет

Јавноста во шок: Наследникот на кралот на ураниумот ја “шутна” ќерката на Жељко Митровиќ- јавно ја објави оваа порака, СЕГА СЕ Е ЈАСНО

Повеќе не се заедно...

Ќерката на Жељко и Милица Митровиќ, ако им се верува на објавите на Инстаграм, ја раскина свршувачката со украинскиот милијардер Илија, наследник на кралот на ураниумот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Дека Кристина Митровиќ раскина со вереникот Илија можеше да се заклучи токму преку социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Иако според објавите кои ги презентираше на својот Инстаграм профил можеше да се забележи дека Кристина и Илија се хармоничен пар кој ужива во луксузен живот, сепак врската доживеа крах.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Имено, момчето на Кристина објави многу интересна содржина за која многумина тврдат дека е негов одговор на се.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

– Фала ти Боже за лекциите. Не можев да бидам поблагодарен. Доста е доста. Време е да продолжам понатаму и да ги остварам моите цели за 2023 година – објави Илија на Инстаграм.

фото принтскрин/Инстаграм

Потоа ги избриша сите романтични фотографии од него со Кристина.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Истото го направила и наследничката на Жељко, па на нејзиниот профил не може да се најдат спомени со нејзиниот вереник.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Бизнисменот Илија, кој ја запроси Кристина, е наследник на семејна компанија која произведува ураниум, па често се слуша дека тој е всушност наследник на кралот на ураниумот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Семејството на Илија е едно од најуспешните во светот кога е во прашање ураниумот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Илија има сопствен бизнис, кој го води во Лондон, каде што живее, но и во Обединетите Арапски Емирати.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Има сопствен приватен авион, обезбедување, возачи, како и голем број скапи автомобили кои ги менува речиси секојдневно.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Тој и Кристина се запознале за време на нивното школување во Англија, а Илија бил еден од најдобрите студенти, а се истакнува затоа што знае многу странски јазици.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Сите се интересираа како можела да го запознае Илија, кога се знае дека милијардерите се движат во тесен круг на луѓе, а некои се интересираа како дошол до пари на толку млада возраст што не може да ги потроши во два живота, ниту тој, ниту неговите идни правнуци.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Неговото име е многу познато и ценето во светот на бизнисот, но очигледно е дека Илија знае чесно да ужива во парите што ги заработува.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Летовите со приватен авион, кои чинат над 300 евра, скапите подароци со кои секојдневно ја опсипуваше саканата, зборуваат во прилог на тоа дека е многу галантен. За нештедењето сведочат и бројните фотографии од луксузни патувања, кои ги објавува на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Иако Илија беше добро прифатен од семејството на Кристина а воедно и многу добро се сложуваше со нејзиниот татко Жељко Митровиќ, сепак на љубовта и дојде крајот, па останува на времето да покаже дали тие ќе си дадат втора шанса.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close