Дом и семејство

Ѕирнете во домот на познатиот актерски пар: Андрија Милошевиќ направи вистински рај за сопругата и синот

Модерно уреден простор...

По раѓањето на синот Реља, актерската двојка Андрија Милошевиќ и Александра Томиќ решија да го преуредат својот животен простор.

фото инстаграм/Андрија Милошевиќ

Својот дом го приспособиле на своето мало момче, кое почнало да истражува и наскоро треба да ги направи првите чекори.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by andrijamilosevic_official (@andrijamilosevic_official)

Единствено место каде што не направиле голема промена, е кујната, каде на малечкото барем некое време ќе му биде забранет пристапот.

ФОТО: Андреја Милошевиќ / Инстаграм

Кујната на невенчаниот пар е уредена во индустриски стил. Сиви метални рефлектори висат од таванот, просторијата се состои од работна плоча од цврсто дрво, полици обложени со шарени садови и чаши и голем кујнски остров.

фото принтскрин/ Инстаграм

Кујната на Андрија и Александра е маслинесто-зелена, а ѕидовите се украсени со шарени плочки. Ретко кој не го сака овој начин на опремување на својот дом, секако дека се истакнува и е уникатен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by andrijamilosevic_official (@andrijamilosevic_official)

Ужива во семејните моменти…

Улогата на Андрија како татко донесе нова инспирација за понатамошно творење, креативност и усовршување во неговата работа.

фото принтскрин/ Инстаграм

Со својата емотивна партнерка, актерката Александра Томиќ (39) го доби синот Реља, на крајот на февруари, па актерот вели, се чувствува како да поставил ракети на нуклеарен погон.

фото принтскрин

Пишува и објавува книги за деца, глуми во многу претстави и го води Театар на Брду, снима серии и филмови, планира да режира драма што ја напишал…

фото инстаграм/Александра Томиќ

Сето тоа го постигнува, како што признава, со одлична организација, без која неговиот план би се распаднал, а за да не се случи тоа, заслужна е и неговата избраничка Александра од која во секој момент има несебична помош.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„За мене нема разлика помеѓу она што го работам и мојот приватен живот. Сето тоа е испреплетено во нашето семејство, приватниот живот, актерството, театарот, филмот. Мојата Сандра е исто така актерка. А нашиот син Реља веројатно ќе биде актер. А можеби и режисер, никогаш не се знае. И нема да имам ништо против тоа, ви ветувам. Од сè, најважниот личен аспект за мене е тоа да сум во мир сам со себе и задоволен. Штом размислам што некој ќе каже, веќе сум паднал“.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Откако се оствари во улога на татко, не сака да се одвои од својот наследник и избраничката.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Кога, на пример, е време за патување, сите заедно патуваме. Ние сме како воз, локомотива со вагони. Одиме, одиме и нема запирање“.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Андрија не се жали на непроспиените ноќи со бебето. Како што вели, Реља веќе пораснал и триото се вклопило.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Со Реља се е во ред. Тој е одлично. Тој е прекрасен човек. Има мешани особини од двајцата“.

ФОТО: Андреја Милошевиќ / Инстаграм

– Менувам пелени, јас сум татко, татко кој прави се што треба да направат татковците. Знам и правам се, Сандра и јас заедно“, изјави Андрија неодамна за Телеграф Џетсет.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Не е невообичаено мајката да го преземе најголемиот дел од грижата за детето, но Андрија смета дека сите обврски треба да бидат заеднички и целосно поделени.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Далеку сум од оној тип сега „мајката прави се, а ти ништо“. Не, мислам дека се треба да биде пола-пола, да помогнам, да биде вистинска приказна, не признавам поинаку, искрен е актерот.

ФОТО: Андрија Милошевиќ / Инстаграм

– Улогата на татко ме промени на подобро! Истиот сум како што бев, но сега имам уште повеќе причини да бидам среќен и да ја делам среќата со другите, тоа детето го прави. Тоа е генератор на нежност, изјави Андрија Милошевиќ.

ФОТО: Андреја Милошевиќ / Инстаграм

Воспитувањето на детето му даде дополнителна енергија уште повеќе да ги рашири крилјата во уметничка смисла. Андрија открива дека завршил со пишувањето на својот прв драмски текст и планира да се проба како режисер.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Ја напишав драмата „Бесните осум“, во стил на Тарантино. Тоа е мој авторски проект за милјето од Нов Белград, како што јас го гледам. Ќе го поставам во Театарот на Брдо. Јас го пишувам текстот и режијата, а ќе играат најдобрите млади актери“.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Дотогаш ќе биде фокусиран на нова, главна улога во театарот. Ќе го толкува ликот на детективот Херкул Поаро во драмата „Убиство во Ориент Експрес“, работена според романот на Агата Кристи.

Фото Инстаграм/Алекдсандра Томиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close