MAMA

Ѕвездите се на нивна страна: Овие знаци имаат секогаш СРЕЌА ВО ЉУБОВТА

На овие  хороскопски знаци sвездите им се особено наколнети кога станува збор за романтиката и изборот на партнер

Проверете дали сте меѓу нив

На овие  хороскопски знаци sвездите им се особено наколнети кога станува збор за романтиката и изборот на партнер.

Јарец

Иако Јареците се познати по претпазливост, се чини дека имаат шесто сетило кога станува збор за љубовта. Тие учат луѓе и можат да ја кажат разликата помеѓу личност која претендира да биде убава и некој што навистина е. Јарците имаат изопачено чувство за хумор и сакаат нивниот партнер исто така да го има. Тие сакаат некој со нив кој ќе ги поддржува во време на криза, кој ќе може да ги натера да се смеат и со кого ќе можат да поминат квалитетно време. Кога Јарецот ќе избере, тој избира мудро.

Риба

Романтиката и љубовта се на врвот на листата со приоритети за Риби. И тие се потпираат на инстинкт што непогрешливо им кажува кој ќе им даде љубов. Овој хороскопски знак е интуитивен и гледа под површината. Кога Рибите се потпираат на нивниот внатрешен глас, тие знаат да изберат совршен партнер за себе. Од друга страна, кога ги игнорираат нивните инстинкти и ги слушаат советите на другите луѓе, тие обично прават грешки во нивниот избор.

Девица

Девиците имаат одличен вкус кога станува збор за избор на партнер, но не затоа што имаат среќа. Тие работат на своите способности што им овозможуваат да најдат најдобра личност за себе. Девиците се чувствителни, паметни и учат од своите грешки. Тие го следат своето срце и ги имаат сите факти, и забележуваат многу работи што другите ги промовираат. Оние кои започнале врска со Девица, обично не се свесни дека овој почеток е само пробен период, бидејќи овој хороскопски знак ќе се опушти и ќе се посвети само кога ќе открие дека пронашол сè што бара во тој партнер.

Бик

Биковите имаат совршен вкус за секого, дури и за партнерите. Тие знаат добро да ги читаат луѓето, така што по првата средба ќе ги разгледаат сите негативни и позитивни страни на лицето за да одлучат дали ќе има следна средба. Биковите не прават ништо лесно и кога ќе извршат, тие се сигурни дека таа личност е во право. Тие го сакаат целиот пакет, но не бараат совршенство.

Рак

Љубовта и семејството се најважни за Ракот, затоа внимаваат при изборот на партнер. Тие се потпираат на нивната интуиција да ги одведат до вистинската личност. Партнерите на овој хороскопски знак треба да бидат сочувствителни, креативни и внимателни бидејќи нема да губат време на некој што не е фантастичен. Откриваат дека дури и нивните поранешни партнери се феноменални и затоа најчесто остануваат во контакт со нив.

Водолија

Водолијата можеби не е најемотивниот хороскопски знак, но тој е еден од најинтелигентните, поради што често знае да избере партнер кој му одговара. Некои Водолија влегуваат во сериозна врска веднаш по средбата со партнерот. Нивниот партнер мора да биде забавен, убав, интересен, креативен и љубопитен.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close