Дом и семејство

Ѓоко Јовиќ се откажува од музиката? Пејачот започнува сопствен бизнис- еве со што ќе се занимава!?

Ќе отвара теретана...

Пејачот Ѓоко Јовиќ од „Енерџи бенд“ како што пренесува “Убавина и здравје” ќе започнува со свој сопствен бизнис.

фото Фејсбук/Ѓоко Јовиќ

Како што беше објавено од горенаведениот медиум, Ѓоко Јовиќ решил да отвори своја теретана.

фото Фејсбук/Ѓоко Јовиќ

 

Очигледно е дека пејачот сака да инвестира во свој бизнис па наводно решил да отвори теретана во Илинден, каде и што живее со своето семејство.

фото Фејсбук/Ѓоко Јовиќ

„Да, точно е, Џоле отвара голема и можеби најмодерна теретана на територијата на градот Скопје. Во неа ќе има најмодерни справи за вежбање, туш-кабини, професионален тим кој ќе работи и ќе се грижи за клиентите“ – изјави близок пријател на пејачот за “Убавина и здравје”.

фото Фејсбук/Ѓоко Јовиќ

Фановите на Ѓоко Јовиќ и Енерџи Бенд стравуваат од тоа пејачот да не се откаже од музиката, но со оглед на тоа колку ужива во она што го работи, се чини дека во скоро време нема таков план.

фото Фејсбук/Ѓоко Јовиќ

Инаку, Ѓоко и Ивана пред извесно време по четврти пат се остварија во улога на родители кога им се роди малиот Дарин.

Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ

Ѓоко и неговата поубава половина Ивана Јовиќ својата љубов ја крунисаа со брак пред петнаесетина години.

Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ

Како изгледа нивното љубовно гнездо во кое царуваат нивните деца, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ
Фото: Инстаграм/ Ѓоко Јовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close