Кафе муабет

„Што ќе ви е жена што никој не ја сака”: Ѓорѓе Давид ги шокиpaше сите со оваа изјава

Ѓорѓе живее во еден, а Ана со својата ќерка во друг стан во Белград, а рокерот откри за што станува збор...

Ѓорѓе Давид со години е во емотивна врска со избраничката Ана, со која ја има ќерката Сташа, а интересно е што овој пар не живее заедно.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм
ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

Ѓорѓе живее во еден, а Ана со својата ќерка во друг стан во Белград, а рокерот откри за што станува збор.

“Ми треба девојка која ќе изгледа добро, ќе биде расположена и која нема, кога станува збор за мене, да се занимава со гаќи. Ако се најдам во ситуација таа да се грижи за моите гаќи и кошули, а од друга страна јас се грижам за некои нејзини женски проблеми, мислам дека почнува да се крши таа магија и таа љубов во тој случај исчезнува многу брзо “, изјави тој за Grandnews.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм
ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм
ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

Ѓорѓе смета дека мажите во Србија мора да бидат витези, и дека жените треба да ја чуваат својата слобода.

“Ние паѓаме на женски танги, на мини здолништа, на исончани нозе што се во потпетици. Во моментот кога ќе стане наша таа девојка, и ставаме бубреже, кога се шминка ја прашуваме каде оди, кога ќе се дотера и браниме да излегува итн.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

“Што ќе ви е жена што никој не ја сака? Тоа е пропадна инвестиција, верувајте ми”, рече тој.
Во една прилика, рокерот изјави за домашните медиуми дека не им треба потврда за венчавка и дека е против потпишување на документи, бидејќи тоа може само да ја расипе врската.
-Привилегија е да се задржи тој вид на слобода и да се сретнете со личност што може да ја открие. Ана е таква и трае и преживува, изјави тој за медиумите.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм
ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм 

Исто така тој пред неколку месеци исто така раскажа зошто живее на две адреси.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

– Ми се допаѓа што сите мислат дека имам жена, а Ана е всушност моја девојка. Ако сакав да имам жена, да мијат и да готват за мене, ќе земав домаќинка, вака уживаме во нашите заеднички моменти.

Да се има девојка на оваа возраст е привилегија и сон на секој маж, таа многу ја разбира мојата работа и е многу интелигентна личност, ужасно сигурна во себе, бидејќи само така може да влезе во приказна со лудак како мене.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид
Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид
Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

Затоа, ми е вистинска лотарија, а за втората редовно играм лотарија, па претпоставувам дека тоа ќе ми се случи и мене – со насмевка вели славниот рокер и додава зошто го живее својот живот на две адреси:

– Како старец добив дете и не можете да смените старец. Во овој бизнис во кој се наоѓам, за да бидам добар со детето и со својата Ана, морам да имам отвор за себе и за својата креативност.
Живееме одделно затоа што штом влезам во станот, симнувам сè од себе, затоа што мојот дом е моја слобода, каде што си давам за право да се опуштам и сите проблеми, задачи и обврски да ги оставам на момент настрана.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид
Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

Да се има бенд, да се работи за „Ѕвездите на Гранд“, да се има обврски да се работи со кандидати, да се посветиш на својата работа и да бидеш точен во сè и да бараш многу.
Треба да бидете над просекот на сите полиња, тоа предизвикува огромна одговорност и морам да го имам тој момент да се опуштам.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

Веднаш штом ќе влезам во станот, ја барам таа слобода, мојот фетиш и мојот момент ги полнат батериите. Таму го ставам и ги освежувам другите идеи, мојата дрскост и сè што ме инспирира, открива Давид.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close