Кафе муабет

ШОК ОБВИНУВАЊА ЗА РАДА: Нема да верувате што му правела на Харис- ова никој не го очекуваше од неа!

Рада потврди дека раскина со Харис...

Дарио Шогоровиќ ја шокираше јавноста со заканите дека ќе сподели интимно видео со пејачката Рада Манојловиќ, а сега продолжи со обвинувањата дека пејачката посегнала по магии за да го задржи своето поранешно момче Харис Берковиќ…

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Пред неколку дена како бомба одекна веста дека Дарио, поранешен учесник на реалното шоу „Парови“ снимал п..но видео со пејачката Рада Манојловиќ, а сега Дарио упати нови обвинувања кон Манојловиќ.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Имено, Шогоровиќ тврди дека Рада посегнала по магии за да го држи под контрола своето поранешно момче Харис и да прави што сака со него.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

– Сестрата на Рада со некои баби отишла кај Хоџа, во Босна, се со цел да се премисли, за да може да го контролира. Момчето се заслепи. Родителите на Харис нашле белешки зашиени во неговите панталони, а додека бил во Белград, со неа, нашол белешки во неговите џебови. Таа потоа се преправаше дека е луда, како „Ај, кој ти го прави ова“, а сето тоа му го правеше за да биде нејзин. Посегнала по магии за да го задржи, тоа е суштината… – рече Дарио и објасни како магиите и врската со Манојловиќ лошо влијаеле на Берковиќ:

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

– Неговите родители воопшто не ја прифатија. Како да ја прифатите. Го уништи своето момче. Почна да пие, да се коцка, таа се фали како му ги враќала коцкарските долгови… Па, исто како што направи Далила со Дејан Драгојевиќ. Неговите родители едвај успеаја да го разбудат – изјави Шогоровиќ.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Пејачката Рада Манојловиќ неодамна на социјалните мрежи откри дека повеќе не е во врска со Харис.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Јас и Харис повеќе не сме заедно – напиша Рада Манојловиќ на својот Инстаграм профил.
Меѓутоа, како што нејзината објава зема замав, се огласи и Дарио Согоровиќ, кој откри се за аферата што ги збуни сите.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Тој ја нападна пејачката објавувајќи фотографии од неа со Харис заедно со не толку пријатни натписи:

фото принтскрин

„Нема нешто што не и направив!“, „Сè уште ги чувам твоите го-ли слики!“, „Искрено, таа е ништо кога ќе се соблече!“ „Не вредеше за тие пари“.

фото принтскрин

Колку и да е убаво кога сте позната личност, толку голема слава може да ви донесе и навистина лоши моменти.

фото принтскрин

Станува збор за учесникот на реалното шоу „Парови“, Дарио Шогоровиќ, кој ја следи пејачката на социјалната мрежа Инстаграм, често оди на нејзините настапи и сака да се фотографира со неа. Таа учтивост на Рада да позира со обожавателите овој пат отиде предалеку.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Тој објави „аукција“ на која тој што ќе понуди најмногу пари наводно добива видео од хотелот каде што тој наводно бил интимен со Рада Манојловиќ.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

“Дечкото созреа и се опамети, се разбира дека веќе не сте заедно и не сакате да коментирате зошто. Го изневерувавте на секој чекор како што го изневерувавте со мене. Сè уште ги имам вашите голи слики од хотел.Ја уништивте кариерата на толку млад дечко, ама затоа пропадна. Оној горе гледа се и враќа“, напиша тој.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Рада се огласи по оваа скандалозна изјава и истакна дека нејзиниот татко и дал многу добар совет.

фоот Твитер/Рада Манојловиќ

-Ќе ги коментирам зборовите на татко ми: „Ќерко, биди среќна, од толку лудаци на слобода, само еден ти се залепи“ – рече Рада.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close