Кафе муабет

Шокантно сведочење од пријател на Тања Савиќ: Гледав како Душан ја тeпaшe – и ги зема парите и ја избрка од дома!

Иако таа заработуваше за живот и го издржуваше тој коњ, тој ја претепуваше по секој настап...

Пријател на Тања Савиќ реши да излезе во јавноста и да открие што наводно доживеaла пејачката сите овие години од нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Душан е нapкоман кој лошо се однесуваше и ја тeпaшe Тања! Со нејзините пари купуваше oпиjaти! Иако таа заработуваше за живот и го издржуваше тој коњ, тој ја пpeтепуваше по секој настап! Таа доцнеше 15 минути еднаш за дома, а тој и удри шлаканица! Гледав многу вакви сцени со свои очи – изјави Бане Џокиќ, пријател на Тања, за „Информер“.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Болесникот ја исмеваше! Знам дека по еден настап на сплав, тој и ги зеде сите пари и ја исфрли го-ла и боса на улица! Потоа тој избега во Сремска Митровица со своите роднини се додека не се смири ситуацијата. Патем, Душан има свои пари од Австралија, но сите ги чуваше. Тој рече дека не му паднало на памет да ги троши своите пари во Србија и дека ќе ја однесе Тања во Австралија доколку таа не направи никаква кариера тука – додава пријателот на пејачката.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

– Тој и забрани да се дружи со колегите, дури и да контактира со нејзините родители и сестра и. Таа немаше храброст да се оддалечи од него. Ме обвини дека и земав пари од Јутјуб. Секако дека не го сторив тоа. Престанавме да се дружиме поради него, бидејќи тој и бранеше сè – заклучува Бане.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Пејачката во една прилика откри во што е проблемот со Душан и како се чувствувала во таа врска.

– Жените кои се големи емпати се приврзуваат за манипулатори. Јас бев емпатична додека мојот сопруг беше нешто сосема друго, тој немаше емпатија, гледаше само за себе. Веднаш го препознав, но беше предоцна, бев во блажена состојба, тогаш гледате некои работи што не ги сакате, замижувате и мислите „ќе го сменам“. Мислев дека ќе успеам. Не ги мразам мажите, има жени кои се такви. Го следев неговото однесување, тој ме изолираше од сите, кога твојот партнер сака да те контролира, мислиш дека е љубов, кога те исклучува од семејството, пријателите, колегите. Тогаш тој може да прави што сака со тебе, како да си кукла, така се чувствував – рече Тања во “Posle ručka”.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

– Тој не ги избираше моментите. Тој сакаше да биде гласен. Ова се последните кукавички кретени, кога им давате на децата до знаење дека нивната мајка ве малтрeeтира. Се однесуваше како мало дете кога не му давате играчка, па вреска за да го слушнат сите – рече пејачката и додаде:

-Треба да станете доктор на науки за да ја откриете таа личност и на крајот да ја напуштите. Тие прават сè со намера да ја задржат жената. Во мојот случај, тоа беше намерно, го знаев тоа. Јас го сакав но се ослободив, многу ми е полесно, немам на кого да полагам сметки.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Имав толку многу пријатели пред Душан, тој ме изолираше од моите пријатели, сега го враќам друштвото во мојата прегратка. Постојат многу пријатели и колеги кои ми се јавуваат сега, тие дури и не се осмелуваа порано. Очигледно беше дека сум исплашена, во моите очи се гледаше дека сум како исплашено дете – заклучи пејачката во емисијата.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Пејачката побара стручна помош за децата!

По бурниот период низ кој помина, Тања Савиќ сега будно го следи прилагодувањето на нејзините синови Максим и Ѓорѓе во новата средина, и решила заедно со нив да оди на психолог.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Тања е свесна дека ова сега е процес на прилагодување за децата. Тие се навикнати на различна храна, различен живот. Тие живееја во Австралија, им недостасуваат пријателите, таткото, сè она на што се навикнати во некоја далечна земја – вели пријателот на Тања и додава:

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Пејачката веќе им објаснува како стојат работите и дека преку видео повик можат да разговараат со нивниот татко кога сакаат. Свесна е дека е на лизгаво тло. Она што најмногу ја загрижува е тоа што децата покрај нивниот татко станаа недоверливи кон сè. Сега и треба соработка со детски психолог за децата да не сносат големи последици. Таа е очајна, тоа е нејзиниот последен потег – заклучува пријателот на пејачката за „Свет“.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close