Кафе муабет

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МЕНАЏЕРОТ НА ДАРКО ЛАЗИЌ: Некој му подметнал дрога во пијалокот- пејачот доби максимална казна

Дарко е пуштен на слобода...

Фолк пејачот Дарко Лазиќ доби казна од 200.000 динари и една година забрана за управување со моторно возило.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ призна се што му е ставено на терет пред Судот за прекршоци во Белград.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко ја доби максималната казна што може да се добие за возење под дејство на алкохол и дрога. Станува збор за 200.000 динари, како и едногодишна забрана за управување со моторно возило. За пребрзо возење добил прекршочна потерница. Тоа ќе му го напише полицијата – наведува изворот на „Блиц“.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Кога го уапсија, Дарко дивееше и направи хаос. На судењето имаше сосема друга приказна, тогаш тој беше љубезен и смирен – додава изворот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Јас сум топ – кратко изјави Лазиќ по излегувањето од судот.

Дарко Лазиќ, инаку, бил приведен поради пребрзо возење, тој возел 117 км на час на местото каде што максимално дозволеното е 80 км на час. Направил и дрога и алкотест, кој покажал дека наводно е позитивен на кокаин, а му биле измерени 0,91 промили алкохол во организмот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

По овој инцидент се огласи и менаџерот на Лазиќ, веднаш откако фолкерот беше уапсен вчера околу 4 часот наутро во Нов Белград.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Менацерот Енес Мирсов, тврди дека Лазиќ не конзумирал наркотици, но дека е можно да ја земал „погрешната чаша“, алудирајќи на тоа дека некој му „ставил дрога во пијалокот“.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко Лазиќ околу 16 часот е приведен во зградата на Прекршочниот суд во Белград на улицата Савска. Во присуство на адвокат застана во одбрана на дежурниот судија, каде во целост призна дека сторил прекршок, возел без возачка дозвола, со напомена дека поседува возачка дозвола во странство, која се уште не успеал да ја добие – изјави управителот и додаде:

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Призна и дека испил неколку алкохолни пијалоци пред да замине, а не ја спори измерената количина на алкохол. Точно е дека, при земање примероци, нарко-тестот покажал дека е позитивен на присуство на наркотици, но Дарко доброволно го направил тој тест, максимално соработувал со полициските службеници, знаејќи дека не конзумирал наркотици, па прашањето останува како е пронајдена дрогата во неговото тело – изјави за „Блиц“ менаџерот на Дарко, Енес Мирсов.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Претпоставуваше дека дошло до недоразбирање, погрешна чаша пијалок, бидејќи во друштвото имало многу непознати луѓе, но прифатил дека оваа агонија ќе заврши денеска и е казнет со вкупно 200.000 динари – тврди тој.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Сакам само да додадам дека наводите дека тој се однесувал дрско во полициската станица се невистинити и дека околу целиот случај настанала непотребно голема драма. Дарко ќе плати казна во износ од 10.000 динари за пребрзо возење на автопат – додаде менаџерот на Дарко Лазиќ.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close