Кафе муабет

ШЕХЕРЕЗАД НАСКОРО ЌЕ ПОЛНИ 40 години, по три деца и 11 години брак изгледа вака: ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА И ИЗНЕНАДИ МНОГУМИНА!

Омилената актерка е се поубава...

Актерката Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенч беа главните ликови на серијата 1001 ноќ.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Бергузар имаше препознатлива долга коса во серијата, но последниве години претпочита пократка фризура.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Пред три години драстично ја скрати косата а се чини дека промената толку и се допадна што и понатаму носи кратка фризура.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

 

На крајот на минатата година парот го доби третото дете, девојчето на кое и го дадоа името Лејла. Покрај Лејла, тие ги имаат и синовите Али и Хан.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Нивната приказна ја следеа скандали, но и покрај се љубовта победи.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Имено, Бегузар Корел и Халит Ергенч стапнаа на „лудиот камен“ во 2009 година, веднаш по завршувањето на снимањето на серијата „Илјада и една ноќ“, каде што се запознаа.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Таа блесна во романтична венчаница со ремен украсен со цветни мотиви, раскошен вел и потпис на познатиот турски дизајнер Хакам Јилдирим.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

По церемонијата, парот со гостите замина во свечената сала на екстравагантниот хотел „Les Ottomans“ во областа Бешикташ, на европскиот брег на Босфор.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

За нивниот меден месец, тие го избраа Париз, градот во кој отидоа на првото заедничко патување во 2008 година, откако извесно време бегаа од снимањето.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Младата Шехерезада на само 23 години влезе во романса со 12-години повозрасниот Сулејман, кој направи неочекуван потег кога ја запознал.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Имено, Халит беше во брак со актерката Гизем Сојсалди, која ја остави поради Бергузар, додека таа го чекаше нивното дете. Халит по девет месеци се развел од сопругата, која тогаш била бремена, а бидејќи Гизем не можела да го издржи фактот дека е заљубен во друга, таа решила да ја прекине бременоста, а веста беше главна тема во турските медиуми до пред неколку години.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Исто така, по патувањето на Шехерезад и Сулејман во Париз во 2008 година, сè се смени, а младата актерка потоа ја прекина долгогодишната врска и го остави партнерот поради колегата без многу помпа.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Иако во медиумите на големо се пишуваше за нив, дека бракот им е пред paспад, сепак двојката изгледа ги надмина несограсувањата или пак се работеше за дезинформации.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

– Не се согласуваат околу многу работи. Најлошо е што Халид не сакаше друго дете зошто се смета за премногу стар, а неговата сопруга го наговарала на тоа речиси две години. Кога останала бремена, бил пресреќен, но откако се породила, целосно му се посветила на детето и тој се нашол запоставено и заборавено. Одлучиле да се разијдат на неколку месеци, а после тоа ќе одлучат дали засекогаш ќе се разделат, рече извор близок до двојката. Наводно 50-годишниот Халит веќе почнал да се допишува со друга жена за која турските медиуми наведуваат дека е многу популарна и важи за една од најголемите актерски надежи во Турција.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

-Му недостасува страст и жар, а сопругата го одбива. Едноставно, ја снема хемијата, таа воопшто не се труди тоа да го поправи, а тој има потреба како и сите други, додаде извор.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Многумина актерот го осудија поради ова и патем му упатија бројни негативни коментари.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

– Да, најлесно е да се отиде кога е тешко и да се пронајде друга жена која ќе ги задоволи твоите интимни потреби и апетити. Многу бедно“, напиша една негова доскоро, верна обожавателка.
Халид тогаш истакна дека нивниот брак е среќен и дека најмногу се грижеле за тоа како да се заштитат од вирусот Корона.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close