Бебе

ЧУДО: Не знаеше дека е трудна – жена се породи на плажа во Италија

Детето е родено на 1 август, но веста беше објавена дури сега откако бебето и мајката беа пуштени од болницата.

Една Австријка (45) која летото го поминала во Италија со семејството се породила на плажа, но не знаела дека е бремена, пишува „Хафингтон пост“.

Детето е родено на 1 август, но веста беше објавена дури сега откако бебето и мајката беа пуштени од болницата.

Момчето е, патем, седмото дете на брачната двојка Австријци кои ги поминувале летото во Католица, туристичко место кај Римини, на италијанската страна на Јадранското Море.

Мајката не знаеше дека е бремена, се чувствуваше слабо и само кога започна раѓањето, сфати што се случува.Според медиумите, клучна била помошта на бабичката, која се нашла токму на истото место.Двојката одлучи, откако мајката и синот беа ослободени од болницата, да го именуваат детето Паоло, по младиот човек, телохранител на плажата, кој исто така и помогна на мајката.

Австријците го регистрираа момчето во општина Католица, каде ги дочекаа со балони и шампањ, а Николета Оливије, одговорна за туризам на локалната власт, рече дека се надева дека двојката ќе го прослави првиот роденден на момчето следната година на истото место каде и се породи мајката.

Марија Белеми, која управува со оваа плажа веќе 60 години, вели дека вакво нешто никогаш не се случило досега.Во делот на новороденчето, влезот на плажа беше украсен со балони.

Само оној кој поминал низ тежок пораѓај може да сфати колку пати една жена.

Оваа мајчина молитва за бремената ќерка ќе ви помогне да ја намалите вознемиреноста и патењето, а на ќерката да ѝ дадете мир и спокој.

Света Мајко Божја, Мајко на нашиот Исус Христос, ти се молам да ѝ се смилуваш на божјата робинка (името на ќерката) и да ѝ помогнеш да се ослободи сигурно од својот товар. Ох, милосрдна и љубезна мајко, дојди ѝ на помош на мојата ќерка, пружи ѝ ја поддршката во тешкотиите нејзини, само од тебе чекам помош за мојата ќерка, паѓам на твојата слика и се молам за Божја заштита на ќерка ми. Ти, Пресвета Мајко Божја, биди милостива кон неа и не оставај ја во тешките моменти.

Амин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close