Дом и семејство

Четвртото дете повеќе не е тајна: Кејт Мидлтон КОНЕЧНО зборуваше за бременоста и СИТЕ се воодушевени!

Тие веќе имаат три деца...

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го негуваат својот хармоничен брак, во кој добија три деца.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Шарлот, Џорџ и Луис се центарот на светот на кралската двојка, а војвотката од Кембриџ не крие дека би сакала по четврти пат да се оствари во улога на мајка.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Имено, Кејт и Вилијам моментално се во независна посета на Данска, каде се сретнаа со родители и деца како дел од „Проектот за ментално здравје на новороденчињата Копенхаген“. Таа средба ја натерала војвотката да размисли, и таа отворено признала дали планира уште едно дете.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Ваквите ситуации ме тераат да размислувам. Вилијам секогаш се грижи дали ќе наидам на мали бебиња бидејќи кога ќе се вратам дома секогаш му велам ’Би сакала уште едно бебе’ – се пошегува сопругата на принцот Вилијам, пишува „PageSix“.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Сепак, засега не е познато дали популарната двојка навистина планира уште едно дете, па се е на ниво на шпекулации, а несомнено новото засилување би им донело неопислива радост, каква што веќе доживеале трипати досега.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

За потсетување, во специјалната божиќна епизода од серијата Apple Fitness + „Време за прошетка“, чија премиера е денес, идниот британски крал сподели, неочекуван утрински ритуал на неговото семејство и откри какви се нивните утра, типични за семејство со три деца.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Поголемиот дел од утрото има голема кавга помеѓу Шарлот и Џорџ за тоа која песна да се отсвири во тој момент. И затоа морам да поставам правила еден ден тој избира една, а другиот ден на ред е некој друг. Така Џорџ го добива својот избор, а потоа и Шарлот. Таква е желбата за музика, вели принцот Вилијам и открива која песна е најголемиот хит во нивното семејство.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Една од песните што децата во моментов ја обожаваат е „Waka Waka“ на Шакира. Ова секако вклучува многу замавнувања со колковите. И има многу комбинации на облека, вели идниот англиски крал. Тој открива и дека Шарлот ја користи секоја прилика да ги покаже своите танцови вештини бидејќи веќе некое време посетува часови по балет.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Особено Шарлот трча низ кујната во нејзините балетски фустани. Потполно полудува со Луис кој ја следи наоколу обидувајќи се да го направи истото што и таа. Тоа е навистина среќен момент кога децата само уживаат во танцување, забава и пеење, вели гордиот татко.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Принцот Вилијам откри и три од неговите омилени песни, но објасни и зошто се толку важни за него.

Покрај песната на Шакира „Waka Waka“, која ја обожаваат неговите деца, тој го издвои стариот хит на Тина Тарнер „The Best“, за кој вели дека неговата мајка, принцезата Дијана, го пуштала во автомобилот за да му олесни него и на неговиот брат, принцот Хари, да се вратат на училиште.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Ќе пеевме и слушавме музика во кола до влегување во училиште. И така би заборавиле на реалноста и дека навистина се враќаме на училиште затоа што сте биле целосно изгубени во песните пред тоа. Ќе сакате да играте повторно само за да го одржите тој семеен момент, се сеќава тој.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Но, тој откри и со која песна сака да се расони и размрда, а тоа е хеви метал хитот „Thunderstruck“ на австралискиот бенд AD / DC.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Морам да кажам дека првиот пат кога ја објавив, а ја слушнав милион пати, си помислив: „Па, ова е прилично тешко за понеделник наутро.“ Но, сега кога го слушам, се чувствувам како да е најдобар лек за понеделник наутро. Апсолутно ве буди, ја започнувате неделата во најдобро можно расположение и чувствувате дека можете да се справите со се и секого, открива принцот Вилијам.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Тој понуди интимен увид во неговиот живот благодарение на добротворниот проект што го наведе да се здружи со Apple Fitness + за да сними една епизода од серијата аудио лични приказни на влијателни луѓе, што треба да ги поттикне корисниците да шетаат повеќе. Ч

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close