Кафе муабет

ЦРНИ ХЕЛАНКИ, ТОН ШМИНКА И СТОМАЧЕТО ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Еве како Маја Шупут вежба во осмиот месец од бременоста!

Пејачката вежба со полна пареа...

Последниот период особено внимание медиумите посветуваат на пејачката Маја Шупут, која има 41 година и е бремена со своето прво дете.


Фото: Инстаграм

Таа во една прилика истакна дека најверојатно поради годините ова е за неа прво и последно дете.


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм

Инаку таа важи за една од најатрактивните трудници, а дека ужива во бременоста може да се забележи и од сите фотографии кои ги споделува со своите следбеници на Инстаграм.

Иако тренирав преку Интернет со тимот три или четири пати неделно, ништо не може да го замени тренингот во живо во теретана.

Враќање во нормала, напиша пејачката и објави серија фотографии од салата за вежбање во Загреб.

Пејачката Маја Шупут Татаринов (41) тренира редовно, а бременоста не ја спречува во тоа. Спортските сали беа затворени некое време поради мерките за спречување на ширење на коронавирусот, но тоа за Маја не беше проблем.


Фото: Инстаграм

Како што истакна, таа вежбала дома, а сега е среќна што конечно може да зачекори во теретана.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

– Иако тренирав на Интернет три или четири пати неделно со тимот, ништо не може да го замени тренингот во живо во салата. Таа имала помош од личен тренер кога вежбала на машини, а на фотографиите може да се забележи дека Маја дури и во теретана не оди без шминка.

Маја е бремена осум месеци и веќе ја спакувала торбата за мајчинство.

– Торбата за мајчинство е подготвена за секој случај, па нека почека онолку долго колку што е потребно – напиша Маја.


Фото: Инстаграм

фото инстаграм

Собата за малото момче е завршена, а Маја се снабди со се што и треба кога ќе се роди детето – купи маса за менување пелени, цуцли, шишиња …


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close