Кафе муабет

Цеца сподели среќните вести, честитки пристигнуваат од сите страни!

Таа пред една година на 24.11 го ожени синот Вељко кој стапи во брак со неговата избраничка Богдана Родиќ...

Српската пејачка Светлана Ражнатовиќ последниот период ужива во убави моменти.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Најпрво го ожени синот, потоа го доби внукот Жељко и конечно си ја пронајде и својата среча покрај младиот бизнисмен Богдан Срејовиќ.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Инаку вчера пејачката на својот Инстаграм профил сподели убава вест вредна за голема прослава во семејството.

Таа пред една година на 24.11 го ожени синот Вељко кој стапи во брак со неговата избраничка Богдана Родиќ.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Младиот боксер се ожени со убавата Богдана од Тител, со која доби син на кого му го дадоа името по неговиот покоен татко Жељко Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Цеца во оваа прилика објави нивна фотографија од свадбата и накратко напиша…
– Среќна годишнина – а во позадина се слушаше песната “Volm te”.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

За потсетување, Вељко и Богдана штом дознаа дека очекуваат бебе, веднаш решија да стапат во брак, а бидејќи и двајцата се големи верници, решија да имаат свадба пред постот на Божиќ на 27 ноември.

фото србија данас
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Вељко и Богдана пред Бога беа заветувани во Храмот Свети Сава.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Богдана ноќта пред свадбата ја поминала во куќата на Цеца во Дедиње, каде што рано утрото пристигнале нејзините шминкери, а потребни се околу девет часа за да пристигнат во семејниот дом во Тител.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Анастасија планира свадба?!

Анастасија Ражнатовиќ и нејзиното момче Ѓорѓе Кулиќ се преселија во луксузен апартман во новоизградениот станбен комплекс во срцето на Белград, па поради тоа во јавноста излезе и веста дека наскоро и таа ќе стапне на лудиот камен.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Нивното ново љубовно гнездо се простира на цели 200 метри квадратни, а станот го платиле 750.000 евра, со оглед на тоа дека се работи за нова зграда, на скапа локација кај Калемегдан.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

– Купиле два стана од 100 квадрати кои се наоѓаат еден над друг и направиле дуплекс. Имаат пет спални соби, неколку бањи и огромна дневна соба, како и стаклена тераса. Мебелот го избраа одамна, ја реновираа кујната и сега уживаат – изјави неодамна извор за медиумите.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм
Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

За потсетување, Анастасија и Ѓорѓе се вселија во стан кој го купија на Дорчула. Пред тоа две години живееа во Нови Сад, каде бизнисменот има куќа, а Анастасија често доаѓа кај мајка и во Белград. Поради нејзината пејачка кариера решиле да продолжат да живеат во главниот град.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close