Кафе муабет

Цеца се вози во својот луксузен џип и танцува на најмафијашката песна на целиот Балкан!

Пејачката додека се возеше уживаше во звуците на познатиот хит

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ објави видео од својот автомобил во кој е поприлично расположена.

Таа целото време ја пееше познатата песна „Партијам“ која во оригинална верзија ја изведува Јала брат.

Пејачката уживаше во звуците на песната, а во еден момент се снимаше и как танцува на ритамот од песната.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

„Тера ме да партијам, она тера ме да мафијам“ пееше таа.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Инаку, оваа песна е поприлично популарна помеѓу помладата публика, но очигледно ја обожава и Цеца.

Фото: Приватна архива

Таа вечерта одржа концерт за паметење во Врњачка бања, на кој беше и нејзиното момче Богдан Срејовиќ.

Фото: Приватна архива

И додека Богдан цело време ја бодреше од публиката, таа ги пееше своите хитови облечена во црвен фустан со кој никого не остави рамнодушен. Креацијата беше со долг шлиц со кој балканската фолк дива ги истакна витките нозе во преден план, а целото издание го заокружи со афро фризура.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ
Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ
Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ

Најемотивната песна на Цеца

Како што и самата пејачка во една прилика изјави, најемотивна песна во нејзината кариера е песната „Пиле“. Популарната пејачка во една пригода откри што за неа значат стиховите од оваа песна.

„Најтешки солзи ми беа оние што паѓаа нагоре. Марина напиша една сјајна метафора, таа е потполно неповторлива, и се што има напишан за мене навистина се антологиски текстови. Што се однесува до солзите што паѓаат нагоре, тоа се оние солзи кои ги пролеавме за луѓето што повеќе не се со нас, кои повеќе никогаш нема да ги видиме, Тоа за мене значи тоа, жал за тие луѓе“, раскажа своевремено најголемата фолк дива на Балканот.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close